Muud teenused

Confido Meditsiinikeskuse kirurgid ja laserravi arstid valivad maksimaalse tulemuse saavutamiseks optimaalse laser- ja kirurgiliste meetodite kombinatsiooni. Lasertehnoloogia aitab taastada intiimset tervist või vabaneda kuiva silma sündroomist.

  Lipoomi eemaldamine

  Näita vabasid aegasid

  Lipoom (rasvkoe healoomuline kasvaja) kasvab otse meie naha all ja koosneb peamiselt rasvkoest. Klassikaline lipoom on herne suurune, valutu ja kergelt liikuv. Tavaliselt on see nähtav palja silmaga, sest moodustab kühmu nahal. Suurus ei ületa tavaliselt oatera, kuid hooletusse jätmisel võib kasvada märkimisväärse suuruseni. Kasvaja võib areneda mistahes kehaosal, kus on rasvkude. Moodustunud rasvkasvaja võib järk-järgult laieneda ja suureneda.

  Kuidas lipoomid tekivad?

  Paljud arstid seostavad suurenenud lipoomide teket elustiili muutustega, füüsilise aktiivsuse vähenemisega, samuti toidu koostise muutusega ja kunstliku toidulisandite märkimisväärse suurenemisega.

  Lipoom või lümfisõlm?

  Sageli on lipoom sarnane põletikulise lümfisõlmega. Kuid lümfisõlme on kerge eristada, kuna lümfisõlme põletikuga kaasneb tihti palavik. Lümfisõlmed asuvad teatud kohtades inimkehal, samas lipoom võib lokaliseeruda igal kehaosal, kus on olemas nahaalune rasv. Lümfisõlm võib sageli olla valulik, kuid lipoom on valutu.

  Kas lipoom on ohtlik?

  Healoomulise kasvajana ei ohusta ta inimese elu ja reeglina on peamine eemaldamise näidustus esteetiline ebamugavus. Kuid on olemas ka reaalne oht tervisele. Rasvkude võib nakatuda ja siis on selle eemaldamine palju ebamugavam ja võib vajada suuremaid lõikeid mäda eemaldamiseks, mille tagajärjel võib jääda nahale suurem arm.

  Kuidas käib lipoomi eemaldamine?

  Internetis on suur hulk niinimetatud rahvatarkusi ja retsepte lipoomide raviks: toores muna, küüslauk, vereurmarohi ja isegi kaneel. Mingil juhul ei tohi moodustist purustada, pigistada või ravida kodus. Sellega kaasneb rasvkoe vohamise risk  ja oht mädase infektsiooni tekkeks. Kõige sobivam viis ohutult ja kiirelt vabaneda lipoomist on kõrvaldada ta kirurgiliselt.

  Pärast dermatoloogi konsultatsiooni (ja vajadusel kirurgi) valitakse kõige sobivam meetod moodustise eemaldamiseks skalpelli või laseriga. Protseduur viiakse läbi mugavas ravikabinetis kohaliku tuimestuse all steriilsetes tingimustes. Kvalifitseeritud kirurg eemaldab moodustise väikese sisselõike abil, mis ei vaja sageli isegi õmblemist.

  Vaata videot lipoomi eemaldamisest:

  Konsultatsioon
  70 €
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Lipoomi eemaldamine

  Otsi vabasid aegasid