Muud teenused

Confido Meditsiinikeskuse kirurgid, günekoloogid ja laserravi arstid valivad maksimaalse tulemuse saavutamiseks optimaalse laser- ja kirurgiliste meetodite kombinatsiooni. Lasertehnoloogia aitab taastada intiimset tervist või vabaneda kuiva silma sündroomist.

Vaata rohkem teenuseid SIIT »

  Kubemesonga eemaldamine

  Näita vabasid aegasid

  Kubemesong on haigusseisund, mille tõttu osa kõhuõõne elunditest muudab oma anatoomilist asukohta ja sopistub kubemekanalisse tekkinud avause kaudu kõhuõõnest väljapoole. Kubemesong on kõige levinum songa tüüp.

  Kuidas see toimib?

  Operatsiooni käigus eemaldab kirurg naha sisselõigete kaudu songakoti. Seejärel sisestab kirurg nahaava kaudu võrkproteesi, mis minimeerib songa kordumise riski.

  Näidustused

  Kubemesong võib olla kaasasündinud või omandatud. Sõltumata kubemesonga päritolust tuleb see eemaldada, sest muud meetodid (songavöö, spetsiaalsed harjutused jne) songa ei ravi, vaid pidurdavad ajutiselt selle arengut. Songa tunnuseks on turse, kubeme piirkonnas võib esineda valu ja ebamugavustunnet.

  Vastunäidustused

  • Rasedus
  • Kõrge iga koos suure songaga raske patoloogia taustal
  • Põrna patoloogiline suurenemine
  • Söögitoru veenilaiendid
  • Käärsoole veenilaiendid
  • Suhkurtõbi (diabeet)
  • Raske krooniline neerupuudulikkus
  • Südamehaigused
  • Pitsunud song
  • Üldanesteesia talumatus
  • Nakkus- ja põletikulised haigused

  Lõpliku otsuse operatsiooni otstarbekuse kohta teeb Confido kliiniku arst.

  Protseduurist

  Nabasonga eemaldamine toimub kohaliku või üldanesteesia all. Nabasonga eemaldamiseks on palju võimalusi. Confido kliiniku arst valib teie soost, vanusest, songa suurusest ja muudest teguritest lähtuvalt välja just teile sobiva viisi. Keskmiselt kestab nabasonga eemaldamise operatsioon kuni 60 minutit.

  Protseduuri sammsammuline kirjeldus

  Operatsiooni ajal on võimalik kasutada kohalikku või üldanesteesiat. Sobiva variandi valimise otsuse teeb raviarst, võttes arvesse patsiendi soove ja tema individuaalseid eripärasid. Confido kliiniku kogenud kirurg teeb kõhu eesseina kolm väikest sisselõiget. Sisselõiked on vajalikud CO2 ja kirurgiliste instrumentide kõhuõõnde viimiseks. Arst eemaldab songakoti ja tugevdab seejärel kõhuseina võrguga, mis kaitseb songa kordumise eest. Songavõrk – alloprotees – kinnitatakse lihastele ja sidemetele, kahjustamata seejuures patsiendi kudede terviklikkust ning funktsioone. Võrk leevendab lihaste ja liigeste pingeid.

  Mõjud

  Operatsioon võimaldab patsiendil kiiresti taastuda ja naasta senise elustiili juurde (7–14 päeva pärast). Protseduur traumeerib nahka minimaalselt. Kubeme piirkonnas olev koormus jaotub võrgule ühtlaselt, mis välistab probleemi kordumise ohu.

  Enne protseduuri

  Enne protseduuri on vajalik tulla meie kliiniku arsti juurde läbivaatusele ja konsultatsioonile. Arst diagnoosib ja määrab songa eemaldamise meetodi sondeerimise, koputamise ja kuulamise abil. Lisaks võib vajaduse korral välja kirjutada röntgenograafia, ultraheli või kompuutertomograafia. Enne operatsiooni tuleb süüa kergemat toitu. Viimane söögikord peaks olema eelmisel õhtul, operatsiooni hommikul ei tohi juua ega süüa. Raseerige karvad kõhu ja kubeme piirkonnas.

  Pärast protseduuri

  Pärast operatsiooni võib järgmise 24 tunni jooksul olla vajalik jääda statsionaarsele jälgimisele. Juba päev pärast operatsiooni saate teha kergeid jalutuskäike. Esimesed 14 päeva vältige raskuste (üle 15 kg) tõstmist, ärge tõstke midagi äkki. Haava kohas võib esineda valu, esimese 14 päeva jooksul on see normaalne.

  Korduma kippuvad küsimused

  • Kas ma võin võtta esimestel päevadel pärast operatsiooni valuvaigisteid?
   Jah, meie arst soovitab teile sobivat ravimit. Vältige atsetüülsalitsüülhapet sisaldavaid ravimeid, sest need suurendavad verejooksu ohtu.
  • Kas pärast songa eemaldamist tohib jätkata sportimist?
   Intensiivsest spordist on soovitatav alatiseks loobuda, keelatud on raskuste tõstmine. Hästi sobib sörkimine, kepikõnd ja jalutamine.
  • Kas pärast operatsiooni võivad tekkida tüsistused?
   Tüsistuste oht esineb mis tahes operatsiooni ajal ja pärast seda. Tüsistused pärast songa eemaldamist on väga haruldased.
  • Kas on võimalik songa mitte eemaldada?
   Kui songa ei eemaldata õigel ajal, on võimalik pitsumine ja turse. Seejärel võib areneda kiire infektsioon ja koe kärbumine
  • Miks tasub kubemesong eemaldada just Confido kliinikus?
   Mitteprofessionaalide poole pöördudes on oht saada halva kvaliteediga töö. Meie kliinikus töötavad vaid kõrgema meditsiinilise hariduse ja suurte kogemustega spetsialistid, kes kasutavad kvaliteetset ja kallist meditsiinivarustust.
  Kirurgi konsultatsioon (protseduuri eelne)
  50 €
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Kubemesonga eemaldamine

  Otsi vabasid aegasid