Koroonaviiruse testid ja tõendid

Vali teenus

  Koroonaviiruse antigeeni test reisimiseks

  Antigeenitestid määravad koroonaviirusele omaste valkude olemasolu proovis. Test on kõige tundlikum perioodil, mil viiruse hulk organismis on kõige suurem – reeglina mõni päev enne kuni umbes viis päeva pärast haiguse sümptomite teket. Seega tähendab antigeenitesti positiivne tulemus suure tõenäosusega seda, et patsient on värskelt haigestunud ja veel teistele inimestele nakkusohtlik.

  Koroonaviiruse antigeeni testide tundlikkus on enamasti madalam kui PCR koroonatestidel (eelkõige haiguse hilisemas perioodis). See-eest on antigeenitestid tunduvalt soodsamad kui PCR-testid ning vastuse saab 15-30 minuti jooksul.

  Kellele?

  Koroonaviiruse antigeeni testid reismiseks on mõeldud inimestele, kes vajavad ägeda COVID-19 haiguse välistamist reisimiseks riikidesse, kus aktsepteeritakse antigeeni testi tulemust.

  Koroonaviiruse antigeeni testimine reisimiseks ei ole mõeldud inimestele, kellel on põhjust kahtlustada ägedat COVID-19 haigust (mh sümptomaatilised või lähikontaktsed inimesed). Positiivse testitulemuse korral tuleb patsiendil ja tema lähikontaktsetel jääda koheselt eneseisolatsiooni ning teha lisaks PCR meetodil SARS-CoV-2 test.

  Kuidas test toimub?

  Proov võetakse spetsiaalse vatipulga abil ninaneelust.

  Kui kiiresti saab tulemused?

  Antigeenitesti tulemuse saab umbes 15 minuti jooksul.

  Kasutatav reisitõendina?

  Jah, koroonatesti kohta väljastatakse sertifikaat.


  Hind

  49 €

  Kestus

  15 minutit

  Broneeri aeg

  Broneeri aeg