Kontrolli transiit- ja sihtriigi piiriületuse nõudeid

Enne reisimist kontrollige, millised koroonaviirusega seotud piirangud kehtivad teie siht- ja transiitriigis. Nõnda saate olla kindel, et Eestis tehtud koroonaviiruse testi tulemus võimaldab teil riiki siseneda. Soovitame selleks kasutada IATA Timatic rakendust. Rakendus koondab enamike maailma riikide infosüsteeme, et reisijatel oleks lihtsam reisiks ette valmistuda.

Mis on IATA Timatic?

Rahvusvahelise Õhutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) poolt loodud rakendus Timatic (Travel Information Manual Automatic) on andmebaas, mis sisaldab dokumenteerimisnõudeid rahvusvahelistele reisijatele. Timatic koondab isikut tõendavate dokumentide nõuded, viisanõuded ning koroonaviiruse alase dokumentatsiooni nõuded. Sisuliselt on rakenduse abil võimalik kontrollida, millise sertifikaadiga või immuniseerimispassiga on võimalik riiki siseneda.

Kuidas kasutada?

Rakendus on inglisekeelne. Reisiinfo saamiseks tuleb täita kõik väljad. Ära unusta lisada ka transiitriiki.

  • Departure country = lähteriik
  • Destination country = sihtriik
  • Nationality = kodakondsus
  • Residency = residentsus

Tähelepanu

Käesolev veebirakendus on loodud IATA poolt. Mistahes reisitõrgete korral ei ole Confido Meditsiinikeskus vastutav. IATA teeb kõik, et rakenduse info oleks ajakohastatud. Tulenevalt riikides kehtestatud korrale on piirangud ajas muutuvad. Seetõttu ei anna IATA garantiid, et rakenduses kuvatav info on 100% korrektne. Teenuse sisu on inglise keeles, erinevaid tõlkerakendusi kasutades ei ole võimalik tagada tõlke korrektsust. Küsimuste ja kahtluste korral kontrolli siht- ja lähteriikide reisiinfot Välisministeeriumist.