Kirurgia kirurgiakliinik operatsioon lõikus narkoos laserravi bariaatria plastiline kirurgia rinnaoperatsioon neerukivid

Bariaatria ehk rasvumise kirurgiline ravi

Bariaatriline kirurgia hõlmab endas muutuste tegemist seedesüsteemile, et soodustada kaalukaotust. Bariaatriline ehk kaalukirurgia võib olla lahendus kui dieedid ja treenimine ei ole kaalulangetuseks toiminud või kui teil on ülekaalu tõttu tekkinud tõsised terviseprobleemid.

Rasvumise kirurgilises ravis kasutatakse erinevaid protseduure. Osad protseduurid vähendavad, kui palju patsient süüa võib, osad vähendavad keha võimet imendada toitaineid.

Miks tehakse bariaatrilisi operatsioone?

Kaalukirurgia võib aidata kaotada üleliigset kehakaalu ja vähendada kõrge kehakaaluga kaasnevate terviseprobleemide tekkimise riski, näiteks:

 • Südamehaigused ja insult
 • Kõrgvererõhutõbi
 • Ülekaalust ja vähesest liikumisest tulenev rasvmaks ehk maksa steatoos
 • Uneapnoe
 • Teise tüübi diabeet

Kaalukirurgia on lahenduseks juhul, kui olete proovinud kaalu langetada muutes oma toitumise- ja treeningharjumusi, aga see pole toiminud. Teile sobivaima lahenduse aitab leida maovähenduskirurg.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Kõhu eesseinaplastika

  Näita vabasid aegasid

  Kõhuseinaplastika sobib patsientidele, keda häirib rippuv kõhunahk, väljaveninud lihased ja rasvaladestus kõhupiirkonnas. Kirurg eemaldab operatsiooni käigus üleliigse naha ja rasvkoe ning pingutab veninud kõhulihased.

  Kõhu eesseinaplastika sobib:

  • Pärast rasedust
  • Pärast suuremat kaalukaotust
  Kirurgi vastuvõtt
  110 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Kõhu eesseinaplastika

  Otsi vabasid aegasid