Intiimtervis

Teraapiad

Sinu maailm muutub paremaks, kui oled terve, teadlik ja rahulolev. Meie teraapiad aitavad Sul mõista ennast ja oma sisemaailma, parandada elukvaliteeti ja tugevdada oma tervist.

Yumeiho viljakusteraapia aitab kaasa organismi iseeneslikule tervenemisele, parandab naise organismi võimet rasestuda ja suurendab viljastumise tõenäosust naistel, kes ise ja kelle partner on terved ning viljatuse põhjused on ebaselged või pole neid avastatud.

Naise tervist parandavad teraapiad aitavad kõhu sirglihase lahknemise, vaagnapõhjalihaste nõrkuse, lõtvuse ja lihastoonuse probleemide, samuti lahkliha rebenditest tuleneva valu ja liikumispiiratuse probleemide korral.

Oluline teada

Yumeiho® viljakusteraapia pakett

Yumeiho viljakusteraapia on Jaapani holistilise teraapia (Yumeiho) erivorm, kus kasutatakse sügavkoemassaaži vaagna korrigeerimiseks ning tasakaalustamiseks. Teraapia aitab kaasa organismi iseeneslikule tervenemisele, parandab naise organismi võimet rasestuda ja suurendab viljastumise tõenäosust naistel, kes ise ja kelle partner on terved ning viljatuse põhjused on ebaselged või pole neid avastatud.

Euroopas on Yumeiho viljakusteraapiat tehtud üle 10 aasta ning see on aidanud rasestuda paljudel muidu tervetel naistel. Viljakusteraapia õnnestumine on väga individuaalne, kuid teraapia positiivseid tulemusi ja rasestumist on kõige rohkem esinenud esimese kolme teraapiakuu jooksul.

Paketi maksumus 245 €

Millest pakett koosneb?

 • Yumeiho tavateraapia
  Rasestumisele kaasaaitamine algab ühe Yumeiho tavateraapiaga, kus kasutatakse sügavkoemassaaži ja liigeste manipulatsiooni võtteid lülisamba ja vaagna korrigeerimiseks ning tasakaalustamiseks. Viljakusteraapia õnnestumiseks on oluline väga täpne teraapiate tegemise aeg. Yumeiho tavateraapia peab toimuma menstruatsiooni algusele järgneval üheksandal päeval. Teraapia kestab ühe tunni.
 • Yumeiho viljakusteraapia täiendavad seansid
  Tavateraapiale järgnevad neli viljakusteraapia seanssi, mille käigus masseeritakse pehmelt ja õrnalt puusi, reisi, jalgu ja vööpiirkonnast allapoole jäävat keha. Seansid kestavad 15 minutit ja peavad toimuma täpselt menstruatsiooni algusele järgnevatel 11., 13., ja 15. päeval.
 • Personaalsed soovitused ja terapeudi valmisolek
  Meie kogenud Yumeiho terapeudid annavad individuaalset nõu, mis on vajalik teraapia õnnestumiseks. Tihti soovitatakse teha enne viljakusteraapiat isegi kaks-kolm Yumeiho tavateraapiat, mis aitab vaagnal tasakaalus püsida ja seeläbi suurendab rasestumise tõenäosust. Viljakusteraapia pakett sisaldab nõuannetele lisaks teraapiate läbiviimist täpselt vajalikel päevadel ja terapeudi valmisolekut teraapia tegemiseks ka nädalavahetusel ning pühade ajal.
Origami crane

Kellele teraapiat soovitame?

 • Naistele, kes ise ja kelle partner on terved ning kelle suhtes pole arstid leidnud viljatuse põhjuseid, ent kellel on raskusi rasestumisega
 • Naistele, kellel on oht raseduse katkemisele

Mida on hea teada viljakusteraapia kohta?

 • Teraapiat viiakse läbi põrandal matil, läbi riiete. Teraapia on valutu.
 • Enne teraapiasse tulekut ei ole soovitav süüa.
 • Selga tuleb panna mugavad riided (pikad püksid, pika varrukaga pluus, sokid).
 • Pärast teraapiat on hea juua palju vett ja puhata rahulikult.
 • Pärast seanssi tuleks 24 tunni jooksul vältida füüsilist pingutust, treeninguid ja kuuma sauna.
 • Kuni 24 tunni jooksul pärast teraapiat võib esineda peapööritust või peavalu, mis tavaliselt mööduvad 36 tunni jooksul. Need on täiesti normaalsed kehareaktsioonid.
 • Viljakusteraapia ei sobi kuni 6 kuud peale sünnitust, operatsiooni või traumat.

Teraapiate toimumise algusaeg lepitakse eelnevalt kokku terapeudi konsultatsioonil.

Girl

Vaagnapõhjalihaste füsioteraapia

Rasedusest, sünnitusest, günekoloogilistest operatsioonidest või menopausist tingitud vaagnapõhjalihaste nõrkuse, lõtvuse ja lihastoonuse probleemide, samuti lahkliha rebenditest tuleneva valu ja liikumispiiratuse probleemide korral on püsivate tulemuste saavutamiseks vajalikud õiged harjutused, lõdvestumine, hingamistehnikad ja treeningud.

Vaagnapõhjalihaste nõrkus ning lõtvus toob tihti kaasa uriinilekked, roojapidamatuse, tundetu suguelu jm ebameeldivaid probleeme. Füsioterapeut on abiks vaagnapõhjalihaste tugevdamisel, koordineerib vajalikke treeninguid ja annab juhiseid harjutuste tegemiseks kodus. Vajadusel hindab füsioterapeut vaagnapõhjalihaseid kiire ja valutu EMG-meetodiga. See aitab leida õiged lihased, mis võimaldab õppida vajalikke harjutusi ja tehnikaid.

Vaagnapõhjalihaste kõrgenenud lihastoonus tekitab tihti valu vaagna piirkonnas, vahekorras olles, ent ka välissuguelundite puudutusel. Füsioterapeut õpetab õigeid lõdvestumis- ja hingamistehnikaid, kasutab manuaalteraapiat ja õpetab harjutusi, mis maandavad pingeid ja valu.

Lahkliha rebenditest tuleneva valu ja liikumispiiratuse korral õpetab naiste tervise füsioterapeut võtteid, mis aitavad taastada kudede liikuvust.

Teraapia maksumus 55 €
Teraapia kestus 60 minutit
Aega broneerima

Kõhu sirglihase lahknemise (diastaasi) füsioteraapia

Naiste tervise füsioterapeudilt saab abi kõhu sirglihase lahknemise (diastaasi) korral, mis takistab kõhu vormisaamist ja millega võivad kaasneda rühiprobleemid, selja- või vaagnapõhjahäired ja -valud. Enamasti esineb diastaas sünnitanud naistel, kuid seda võib esineda ka meestel ja lastel ning naistel, kes pole sünnitanud.

Kõhu sirglihase lahknemist on võimalik ravida sõltumata vanusest ja sellest, kui palju aega on sünnitusest möödas.

Esmakonsultatsioonil hinnatakse kõhtu, antakse juhiseid õigete harjutuste tegemiseks ning füsioterapeut koostab individuaalse teraapiaplaani kõhu taastamiseks. Vajadusel soovitab individuaalset kõhutaastusprogrammi.

Püsivate tulemuste saavutamiseks on vajalikud regulaarsed teraapiad ja koduste harjutuste tegemine.

Teraapia maksumus 55 €
Teraapia kestus 60 minutit
Aega broneerima

Kellele teraapiat soovitame?

 • Kui raseduse järel ei tõmbu kõht normaalseks tagasi, on teistsuguse kujuga (nt naba on väljas) või ei suuda kõhtu sees hoida
 • Kui seliliasendis on kõhul „auk“, pead tõstes tekib kõhule „muhk“
 • Kui hommikuti on kõht lame, õhtuks väljaulatuv nagu raseduse ajal
 • Dr Eve Kivistik
 • Dr Eret JaansonDr Eret Jaanson

Dr Eve Kivistik

Peremeditsiini eriarst, nõelraviarst
Doktorist lähemalt »

Dr Eret Jaanson

Peremeditsiini eriarst, nõelraviarst
Doktorist lähemalt »

Nõelravi

Nõelravi eesmärk on valu vähendamine, haiguste vältimine, terviseprobleemide leevendamine, samuti eluenergia ja vereringe reguleerimine kogu organismis.

Valusündroomide korral soovitame pöörduda otse nõelraviarsti poole.

Pöördu Hiina meditsiini arsti konsultatsioonile, kus arst hindab nõelravi vajaduse, kui esineb:

 • urineerimishäired, eesnäärmeprobleemid, öine voodi märgamine (enurees)
 • menstruatsioonihäired, valulik menstruatsioon, premenstruaalne sündroom (PMS)
 • steriilsus
 • üleminekuea vaevused

Nõelravi maksumus 50 €
Nõelravi on üks vanematest meditsiinilistest protseduuridest maailmas. Nõelravi eeliseks on see, et puuduvad negatiivsed kõrvaltoimed.

Rasedusaegne massaaž

Rasedusaegne massaaž põhineb Tai massaaži tehnikatel ja on kohandatud raseda vajaduste järgi. Massaaži tehakse matil kasutades spetsiaalseid vahendeid, mis aitavad luua mugavaid asendeid raseda jaoks.

Massaaž on valutu ja ohutu ning aitab leevendada lapseootamisega kaasnevaid füüsilisi ja psüühilisi vaevusi: selja- ja istmikunärvi valud, pea- ja lihasvalud, rasedusega kaasnevad jalgade tursed. Massaaž soodustab und, vähendab ärevust, stressi ja meeleolumuutuseid.

Teadlik rasedusaegne ettevalmistus tagab parema enesetunde ning kiirema taastumise peale sünnitust. Lapseootel ema jaoks on massaaž meeldiv, kasulik ja soovitatav.

Millal soovitame?

 • Raskustunne alaseljas, puusades, jalgades, selja väsimine
 • Jalgade krambid
 • Õlavöötme ja kaela pinged
 • Käte “suremine”
 • Pinge, stress
 • Unehäired

Mida on hea teada?

 • Massaaž on soovitav alates 3. raseduskuust.
 • Tõsiste tervisehäirete või riskiraseduse korral tuleb kindlasti eelnevalt konsulteerida arstiga (katkemisoht, diabeet, südamehaigus, kõrge vererõhk, aneemia, krambid, alla 18.a. rasedad, mitmike ootajad).
 • Massaaž on valutu ja ohutu.
 • Massaaži tehakse läbi mugava riietuse kas matil ja/või kott-toolil.
 • Massaaž on saanud Eesti Ämmaemandate Ühingu heakskiidu.
Maksumus 40 €
Kestus 60 minutit
Aega broneerima

Lily Hindrea

Lily Hindrea

Massöör-terapeut
Spetsialistist lähemalt »