Intiimtervis

Teraapiad

Sinu maailm muutub paremaks, kui oled terve, teadlik ja rahulolev. Meie teraapiad aitavad Sul mõista ennast ja oma sisemaailma, parandada elukvaliteeti ja tugevdada oma tervist.

Naise tervist parandavad teraapiad aitavad kõhu sirglihase lahknemise, vaagnapõhjalihaste nõrkuse, lõtvuse ja lihastoonuse probleemide, samuti lahkliha rebenditest tuleneva valu ja liikumispiiratuse probleemide korral.

Oluline teada

Vaagnapõhjalihaste füsioteraapia

Rasedusest, sünnitusest, günekoloogilistest operatsioonidest või menopausist tingitud vaagnapõhjalihaste nõrkuse, lõtvuse ja lihastoonuse probleemide, samuti lahkliha rebenditest tuleneva valu ja liikumispiiratuse probleemide korral on püsivate tulemuste saavutamiseks vajalikud õiged harjutused, lõdvestumine, hingamistehnikad ja treeningud.

Vaagnapõhjalihaste nõrkus ning lõtvus toob tihti kaasa uriinilekked, roojapidamatuse, tundetu suguelu jm ebameeldivaid probleeme. Füsioterapeut on abiks vaagnapõhjalihaste tugevdamisel, koordineerib vajalikke treeninguid ja annab juhiseid harjutuste tegemiseks kodus. Vajadusel hindab füsioterapeut vaagnapõhjalihaseid kiire ja valutu EMG-meetodiga. See aitab leida õiged lihased, mis võimaldab õppida vajalikke harjutusi ja tehnikaid.

Vaagnapõhjalihaste kõrgenenud lihastoonus tekitab tihti valu vaagna piirkonnas, vahekorras olles, ent ka välissuguelundite puudutusel. Füsioterapeut õpetab õigeid lõdvestumis- ja hingamistehnikaid, kasutab manuaalteraapiat ja õpetab harjutusi, mis maandavad pingeid ja valu.

Lahkliha rebenditest tuleneva valu ja liikumispiiratuse korral õpetab naiste tervise füsioterapeut võtteid, mis aitavad taastada kudede liikuvust.

Teraapia maksumus 70 €
Teraapia kestus 60 minutit
Aega broneerima
Maris Perendi

Maris Perendi

Füsioterapeut
Spetsialistist lähemalt »
Maris Perendi

Maris Perendi

Füsioterapeut
Spetsialistist lähemalt »

Kõhu sirglihase lahknemise (diastaasi) füsioteraapia

Naiste tervise füsioterapeudilt saab abi kõhu sirglihase lahknemise (diastaasi) korral, mis takistab kõhu vormisaamist ja millega võivad kaasneda rühiprobleemid, selja- või vaagnapõhjahäired ja -valud. Enamasti esineb diastaas sünnitanud naistel, kuid seda võib esineda ka meestel ja lastel ning naistel, kes pole sünnitanud.

Kõhu sirglihase lahknemist on võimalik ravida sõltumata vanusest ja sellest, kui palju aega on sünnitusest möödas.

Esmakonsultatsioonil hinnatakse kõhtu, antakse juhiseid õigete harjutuste tegemiseks ning füsioterapeut koostab individuaalse teraapiaplaani kõhu taastamiseks. Vajadusel soovitab individuaalset kõhutaastusprogrammi.

Püsivate tulemuste saavutamiseks on vajalikud regulaarsed teraapiad ja koduste harjutuste tegemine.

Teraapia maksumus 70 €
Teraapia kestus 60 minutit
Aega broneerima

Kellele teraapiat soovitame?

 • Kui raseduse järel ei tõmbu kõht normaalseks tagasi, on teistsuguse kujuga (nt naba on väljas) või ei suuda kõhtu sees hoida
 • Kui seliliasendis on kõhul „auk“, pead tõstes tekib kõhule „muhk“
 • Kui hommikuti on kõht lame, õhtuks väljaulatuv nagu raseduse ajal

Rasedusaegne massaaž

Rasedusaegne massaaž põhineb Tai massaaži tehnikatel ja on kohandatud raseda vajaduste järgi. Massaaži tehakse matil kasutades spetsiaalseid vahendeid, mis aitavad luua mugavaid asendeid raseda jaoks.

Massaaž on valutu ja ohutu ning aitab leevendada lapseootamisega kaasnevaid füüsilisi ja psüühilisi vaevusi: selja- ja istmikunärvi valud, pea- ja lihasvalud, rasedusega kaasnevad jalgade tursed. Massaaž soodustab und, vähendab ärevust, stressi ja meeleolumuutuseid.

Teadlik rasedusaegne ettevalmistus tagab parema enesetunde ning kiirema taastumise peale sünnitust. Lapseootel ema jaoks on massaaž meeldiv, kasulik ja soovitatav.

Millal soovitame?

 • Raskustunne alaseljas, puusades, jalgades, selja väsimine
 • Jalgade krambid
 • Õlavöötme ja kaela pinged
 • Käte “suremine”
 • Pinge, stress
 • Unehäired

Mida on hea teada?

 • Massaaž on soovitav alates 3. raseduskuust.
 • Tõsiste tervisehäirete või riskiraseduse korral tuleb kindlasti eelnevalt konsulteerida arstiga (katkemisoht, diabeet, südamehaigus, kõrge vererõhk, aneemia, krambid, alla 18.a. rasedad, mitmike ootajad).
 • Massaaž on valutu ja ohutu.
 • Massaaži tehakse läbi mugava riietuse kas matil ja/või kott-toolil.
 • Massaaž on saanud Eesti Ämmaemandate Ühingu heakskiidu.
Maksumus 40 €
Kestus ~60 minutit
Aega broneerima

Lily Hindrea

Lily Hindrea

Massaažiterapeut, tase 6
Spetsialistist lähemalt »