Intiimtervis

Intiimtervise eest hoolitsemine ja sellega seotud terviseprobleemide ennetamine on sama oluline kui välimuse või suhete eest hoolitsemine.

Iga naine peaks käima regulaarselt intiimtervise kontrollis ka siis, kui otsesed kaebused puuduvad. Vähem on levinud arusaam, et ka mehed peavad end tõsiste tervisemurede eest kaitsma ning käima meestearsti juures kontrollis. Eesnäärme ja viljatusega seotud tõsised probleemid on meeste seas aina levinumad ja vanusega haigestumise risk aina kasvab.

Ennetus on kõige tõhusam ravi. Iga naine ja mees peaks oma intiimtervist regulaarselt kontrollima, isegi siis, kui otsesed kaebused puuduvad.
1

Ennetamine

Nutikas on terviseprobleeme ennetada ja juba varakult oma tervise kaitseks vajalikke samme astuda. Olgu selleks siis naistel rasestumisvastaste vahendite valik, regulaarse menstruaaltsükli tagamine, uuringud kasvajaliste muutuste avastamiseks, üleminekuea vaevuste leevendamine vmt.
Mehedki peaksid regulaarselt käima meestearsti juures kontrollis, kas või enda südamerahuks.

Ennetamisest lähemalt »
2

Konsultatsioonid

Confidos võtavad vastu suurte kogemustega uroloogid, kes tegelevad kuse- ja suguelundite haiguste diagnoosimise ja raviga. Naistearstid on abiks naistele puberteedieast menopausini – nii haiguste ravimisel kui ka ennetamisel. Naiste füsioterapeut on abiks vaagnapõhjalihaste nõrkuse, lõtvuse ja lihastoonuse probleemidega, samuti lahkliha rebenditest tuleneva valu ja liikumispiiratuse probleemidega.

Konsultatsioonidest lähemalt »
3

Uuringud ja teraapiad

Confidos on võimalik teha kõiki põhilisi intiimtervise kontrollimisega seotud uuringuid ja analüüse: eesnäärme ja emakakaela tervise uuringud, ultraheliuuringuid, suguhaiguste tuvastamist, sünnitusjärgset kõhulihaste hindamist ja geeniteste.

Naise tervist parandavad teraapiad on abiks rasestumisel ning sünnitusjärgsete probleemide korral.

Uuringutest lähemalt »
Teraapiatest lähemalt »

Suguhaigustest rääkimist pole mõtet häbeneda

Seksuaalsel teel võivad ühelt inimeselt teisele levida erinevad haigustekitajad – bakterid, viirused, seened või parasiidid. Mida peaks neist põhjustatud suguhaigustest teadma ning millal end testima?

Oluline fakt, mida kindlasti igaüks teadma peaks, on see, et seksuaalsel teel levivad haigusetekitajad (ehk siis teisisõnu suguhaiguste tekitajad) on äärmiselt tundlikud välistingimuste suhtes (haigustekitajad hävinevad kuivamisel, temperatuuri muutudes) ning seetõttu ei ole suguhaigusesse võimalik nakatuda saunalaval, ühist tualetti kasutades või muul sellisel viisil.

Seksuaalsus on lahutamatu osa iga inimese identiteedist, mõttemaailmast ja tundeelust kogu elukaare vältel. Seda, muu hulgas ka sellest rääkimist ei pea häbenema.

Loen lähemalt »

Dr Ailen Aluri

Naistearst Doktorist lähemalt »