Dr Viljar Veede
Inimpsüühika toimimine on mulle huvi pakkunud väga pikka aega ja otsus spetsialiseeruda psühhiaatria erialale tekkis juba aastaid enne arstiteaduskonna lõpetamist. Oma töös lähtun teaduspõhisusest. Eriti olen huvitatud uutest ja innovaatilistest lähenemistest psüühikahäirete ravis, mistõttu hoian ennast pidevalt kursis maailmas toimuvaga. Probleemidele lähenen loominguliselt ja ma ei karda katsetada erinevaid lahendusi vastavalt abivajaja individuaalsetele vajadustele. Minu jaoks on oluline teada, millist funktsiooni inimese kaebused tema isiklikus elus täidavad ja milline on inimese enda arusaam temaga toimuvast.

Broneeri aeg

Töökeeled

  • Eesti
  • Inglise

Haridus

2015 – 2019
Tartu Ülikooli Arstiteaduskond, residentuur, psühhiaatria eriala
2007 – 2015
Tartu Ülikooli Arstiteaduskond, arstiteadus, arstikraad
2004 – 2007
Hugo Treffneri Gümnaasium, looduse õppesuund, keskharidus
1995 – 2004
Tartu Tamme Gümnaasium, põhiharidus

Töökogemus

2021 – …
Confido Meditsiinikeskus, psühhiaater
2021 – …
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, psühhiaatriapolikliinik, psühhiaater
2019 – 2021
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, mittepsühhootiliste kriiside osakond, psühhiaater
2015 – 2019
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, SA Tartu Ülikooli Kliinikum, AS Wismari Haigla, arst-resident

Olulised erialased täiendkoolitused

Pean pidevat enesetäiendamist oluliseks ja huvitavaks. Osalen regulaarselt Eesti-sisestel psühhiaatriateemalistel koolitustel, millest mitmetel olen ka ise ettekannetega esinenud. Samuti olen osalenud rahvusvahelistel konverentsidel nii Euroopas kui USA-s. Olen läbinud kognitiiv-käitumusliku, pereteraapia ja psühhoanalüütilise psühhoteraapia baasväljaõppe. Lisaks olen ennast täiendanud kompleks-posttraumaatilise stressihäire käsitluse osas.

Kuulumine erialaorganisatsioonidesse

  • Eesti Psühhiaatrite Selts
  • Eesti Nooremarstide Ühendus

Meditsiinilised huvipunktid

Psühhiaatrias kui erialas on iga valdkond huvitav ja väljakutseid pakkuv. Viimastel aastatel olen rohkem spetsialiseerunud meeleolu-, ärevus- ja sõltuvushäiretele (eelkõige alkoholi- ja rahustisõltuvus). Olen olnud koolitaja alkoholitarvitamise häire käsitluse alal. Erilist huvi pakub mulle psühhedeelne psühhoteraapia, mis on hetkel veel eksperimentaalses faasis olev lähenemine psüühikahäirete ravile.

Iseendast

Vabal ajal veedan peamiselt aega oma perega, lisaks meeldib mulle liikuda looduses, käia matkamas ja kalastamas. Samuti pean lugu reisimisest, muusikast ja aeg-ajalt ka lihtsalt mitte millegi tegemisest.

Broneeri aeg