Hingamisteed

Konsultatsioonid

Hingamiselundite haigused on kas ägedad või kroonilised. Ägeda haiguspuhangu korral pöördu meie peremeditsiini eriarsti poole, kes määrab vajadusel täiendavad uuringud, annab nõu ja määrab ravi. Kui Sa aga põed hingamiselundite haigusi tihti, kahtlustad mõnd kroonilist haigust või on Sul haigus juba diagnoositud ja soovid nõu järgmiste sammude osas, pöördu meie eriarstide poole.

Confidos töötab arstide meeskond, kes tegeleb laste ja täiskasvanute hingamiselundite probleemidega erinevatest vaatenurkadest. Meie meeskonnas on suurete kogemustega perearstid, kõrva-nina-kurguarst, kopsuarst ja unearst. Sageli on ka unehäired seotud hingamiselunditega. Uneapnoe sündroom on põhjustatud kõri-neelulihaste toonuse langusest, mis toob kaasa hingamispeetuse. Selle murega pöördu uneuuringule või unearsti konsultatsioonile.

Oluline teada

 • Eriarsti konsultatsioonile tulles mõtle hoolikalt läbi kõik kaebused – millal algasid ja kuidas on ajas muutunud.
 • Võta kaasa haiguslooga seotud varasemad uuringutulemused, kui need on Sinu käes.
 • Kui tarvitad ravimeid, mõtle läbi, milliseid ravimeid oled tarvitanud, kuidas need mõjutasid Sinu enesetunnet ja milliseid ravijuhiseid oled järginud.

Kopsuarsti konsultatsioon

Kopsuarst ehk pulmonoloog tegeleb kopsu- ja hingamisteede haiguste diagnostika ja raviga, annab eksperthinnangu diagnoosile ja raviplaanile, teostab krooniliste haigete regulaarset jälgimist ja ravijärgset kontrolli ning selgitab ennetusmeetodeid ja ravivõimalusi. Vajadusel teeb arst spirograafia ehk kopsufunktsiooni uuringu konsultatsiooni käigus, samuti otsustab arst täiendavate uuringute vajalikkuse üle.

Soovitame pöörduda meie kopsuarsti konsultatsioonile kopsu- või hingamisteede haiguste, näiteks astma, krooniline obstruktiivne kopsupõletik (KOK) jne kahtlusel või uneaegsete hingamishäirete korral. Konsultatsiooni hind on 70 eurot.

Aega broneerima
Kopsuhaigused võivad tabada igas vanuses inimesi, kel on organismi immuunsüsteem nõrgenenud.
Erve Sõõru

Dr Erve Sõõru

Kopsuarst, pulmonoloog Doktorist lähemalt »
 • Dr Ene MillerDr Ene Miller
 • Dr Mari RõigasDr Mari Rõigas
 • Dr Mare KalvetDr Mare Kalvet

Dr Ene Miller

Kõrva-nina-kurguarst, otorinolarüngoloog Doktorist lähemalt »

Dr Mari Rõigas

Kõrva-nina-kurguarst, otorinolarüngoloog Doktorist lähemalt »

Dr Mare Kalvet

Kõrva-nina-kurguarst, otorinolarüngoloog Doktorist lähemalt »

Kõrva-nina-kurguarsti konsultatsioon

Kõrva-nina-kurguarst ehk otorinolarüngoloog tegeleb kõrva-nina-kurguhaiguste diagnostika ja raviga nii täiskasvanutel kui ka lastel. Soovitame tulla konsultatsioonile, kui Sul esineb kaebusi või kahtlustad mõnd ägedat või kroonilist kõrva-nina-kurguhaigust, Sul on probleeme ninahingamisega, esinevad sagedased ninaverejooksud või korduvad põskkoopapõletikud, vajad ekspertarvamust ja nõuandeid kurgmandlite või adenoidide kirurgilise eemaldamise osas või kui Sul on une ajal hingamishäireid.

Konsultatsioonil teeb arst kõrva-nina-kurgualase (KNK) läbivaatuse, hindab kaebuseid ja otsustab täiendavate uuringute vajalikkuse üle. Samuti annab arst nõu, millal oleks vaja probleemide lahendamiseks kirurgiliselt sekkuda ja milline raviasutus ning arst on selleks sobivaim. Konsultatsiooni hind on 70 eurot.

Aega broneerima
Tülikat kurguvalu pole mõtet kannatada. Ägeda neelu ja kõri limaskesta põletiku, samuti kurgumandlite põletikuga tuleks kindlasti perearstiga nõu pidada.

Ninakarbikute kõrvetamine

Krooniline ninakinnisus ja nina limaskestade turse võib tekkida erinevatest põhjustest. Üks võimalikest põhjustest on ninakarbikute suurenemine ehk hüpertroofia. Raadiosagedusliku kõrvetamise abil on võimalik ravida suurenenud ninakarbikuid ning seeläbi vähendada ninakinnisuse sümptomeid.

Protseduur teostatakse ambulatoorse visiidi käigus. Protseduuri võib teile soovitada nina-, kõrva- kurguarst.

Kuidas seda tehakse?

 • Nina limaskest tuimestatakse paikse ravimiga ning seejärel töödeldakse alumist ninakarbikut spetsiaalse RF-elektroodi abil, mis kuumutab kudesid ja mille lõpptulemusena ninakarbiku suurus väheneb
 • Protseduuri järgselt jälgitakse teid kliinikus paari tunni jooksul.

Oluline teada

Esimestel päevadel protseduuri järgselt ninakinnisus reeglina halveneb tingituna kudede tursest. Peale protseduuri paar päeva tuleb vältida tuleb suurt füüsilist pingutust ning saunas käimist. Sõltuvalt tööst võib olla vajalik viibida mõned päevad töövõimetuslehel. Patsiendil soovitatakse kasutada nina niisutavaid preparaate. Turse alanedes hakkavad ninakinnisuse sümptomid leevenema ja protseduuri lõplik kasu on reeglina tunda mõni kuu pärast selle sooritamist. Vajadusel kutsub nina, kõrva-, kurguarst pt järelkontrolli. Tõsiseid komplikatsioone esineb ninakarbikute koblatsiooni korral harva.

Ninakarbikute kõrvetamine hind 280 €

Aega broneerima
 • Dr Ene MillerDr Ene Miller
 • Dr Mari RõigasDr Mari Rõigas
 • Dr Mare KalvetDr Mare Kalvet

Dr Ene Miller

Kõrva-nina-kurguarst, otorinolarüngoloog Doktorist lähemalt »

Dr Mari Rõigas

Kõrva-nina-kurguarst, otorinolarüngoloog Doktorist lähemalt »

Dr Mare Kalvet

Kõrva-nina-kurguarst, otorinolarüngoloog Doktorist lähemalt »
 • SleepAngel™ padjad
 • SleepAngel™ padjad

SleepAngel™ padjad

SleepAngel on Eestis toodetav maailma puhtaim padi, millel on tõestatud võime blokeerida pisikuid, baktereid, allergeene ja isegi viiruseid. Padjas on kasutatud unikaalset patenteeritud PneumaPure filtrit, mis ei lase mustusel, niiskusel, tolmulestadel ega haigusi levitavatel bakteritel padja sisse sattuda ja seda saastada. Samas võimaldab filter puhta õhu ära- ja juurdevoolu, et tagada padja mugavus ja pehmus.

Padi ei aja higistama, selle kattematerjal on niiskuskindel ja jääb seest puhtaks ka peale pidevat kasutamist (nt tugeva higistamise, ninaverejooksude või sülje voolamise korral ei imbu vedelikud kattematerjalist läbi).

Patja puhastatakse vaid pindmiselt niiske ja puhta lapiga, vajadusel desinfitseeritakse.

SleepAngel tooted sobivad kõigile, ent on eriti soovitatud:

 • kõikidele lastele ja täiskasvanutele
 • allergikutele, eelkõige (tolmu)allergia puhul
 • astma jt hingamisteede probleemide korral
 • tugeva higistamise korral
 • suu lahti magajale.

Confido Meditsiinikeskuses on võimalik endale soetada SleepAngel keskmise ja madalama kõrgusega patju suuruses 50x60 cm. Võimalik on teha ka eritellimusi erinevatele suurustele ja sisutäidetele. Samuti tellida tekke, madratseid (sh kahepoolset beebimadratsit) ja madratsikatteid. Hind 90€.