Hingamisteed

Konsultatsioonid

Hingamiselundite haigused on kas ägedad või kroonilised. Ägeda haiguspuhangu korral pöördu meie peremeditsiini eriarsti poole, kes määrab vajadusel täiendavad uuringud, annab nõu ja määrab ravi. Kui Sa aga põed hingamiselundite haigusi tihti, kahtlustad mõnd kroonilist haigust või on Sul haigus juba diagnoositud ja soovid nõu järgmiste sammude osas, pöördu meie eriarstide poole.

Confidos töötab arstide meeskond, kes tegeleb laste ja täiskasvanute hingamiselundite probleemidega erinevatest vaatenurkadest. Meie meeskonnas on suurete kogemustega perearstid, kõrva-nina-kurguarst, kopsuarst ja unearst. Sageli on ka unehäired seotud hingamiselunditega. Uneapnoe sündroom on põhjustatud kõri-neelulihaste toonuse langusest, mis toob kaasa hingamispeetuse. Selle murega pöördu uneuuringule või unearsti konsultatsioonile.

Oluline teada

  • Eriarsti konsultatsioonile tulles mõtle hoolikalt läbi kõik kaebused – millal algasid ja kuidas on ajas muutunud.
  • Võta kaasa haiguslooga seotud varasemad uuringutulemused, kui need on Sinu käes.
  • Kui tarvitad ravimeid, mõtle läbi, milliseid ravimeid oled tarvitanud, kuidas need mõjutasid Sinu enesetunnet ja milliseid ravijuhiseid oled järginud.

Kopsuarsti konsultatsioon

Kopsuarst ehk pulmonoloog tegeleb kopsu- ja hingamisteede haiguste diagnostika ja raviga, annab eksperthinnangu diagnoosile ja raviplaanile, teostab krooniliste haigete regulaarset jälgimist ja ravijärgset kontrolli ning selgitab ennetusmeetodeid ja ravivõimalusi. Vajadusel teeb arst spirograafia ehk kopsufunktsiooni uuringu konsultatsiooni käigus, samuti otsustab arst täiendavate uuringute vajalikkuse üle.

Soovitame pöörduda meie kopsuarsti konsultatsioonile kopsu- või hingamisteede haiguste, näiteks astma, krooniline obstruktiivne kopsupõletik (KOK) jne kahtlusel või uneaegsete hingamishäirete korral. Konsultatsiooni hind on 70 eurot.

Aega broneerima
Kopsuhaigused võivad tabada igas vanuses inimesi, kel on organismi immuunsüsteem nõrgenenud.
Erve Sõõru

Dr Erve Sõõru

Kopsuarst, pulmonoloog Doktorist lähemalt »
Dr Ene Miller

Dr Ene Miller

Kõrva-nina-kurguarst, otorinolarüngoloog Doktorist lähemalt »

Kõrva-nina-kurguarsti konsultatsioon

Kõrva-nina-kurguarst ehk otorinolarüngoloog tegeleb kõrva-nina-kurguhaiguste diagnostika ja raviga nii täiskasvanutel kui ka lastel. Soovitame tulla konsultatsioonile, kui Sul esineb kaebusi või kahtlustad mõnd ägedat või kroonilist kõrva-nina-kurguahaigust, Sul on probleeme ninahingamisega, esinevad sagedased ninaverejooksud või korduvad põskkoopapõletikud, vajad ekspertarvamust ja nõuandeid kurgmandlite või adenoidide kirurgilise eemaldamise osas või kui Sul on une ajal hingamishäireid.

Konsultatsioonil teeb arst kõrva-nina-kurgualase (KNK) läbivaatuse, hindab kaebuseid ja otsustab täiendavate uuringute vajalikkuse üle. Samuti annab arst nõu, millal oleks vaja probleemide lahendamiseks kirurgiliselt sekkuda ja milline raviasutus ning arst on selleks sobivaim. Konsultatsiooni hind on 70 eurot.

Aega broneerima
Tülikat kurguvalu pole mõtet kannatada. Ägeda neelu ja kõri limaskesta põletiku, samuti kurgumandlite põletikuga tuleks kindlasti perearstiga nõu pidada.