Uuringud

Confidos pääsete vajalikele uuringutele kiiresti, olgu selleks siis näiteks mõni radioloogiline, endoskoopiline, kopsude või südametervisega seotud uuring. Kasutame kõige kaasaegsemat aparatuuri ning meie spetsialistide uuringutulemuste kirjeldused on alati kõrgelt hinnatud.

Radioloogiliste uuringute kohta vaata lähemalt siit:

 

Vali uuring

  FODMAP ravidieedi pakett

  Näita vabasid aegasid

  FODMAPid koondavad enda alla süsivesikute gruppi, mis ei imendu täielikult peensooles ning fermenteeruvad hiljem jämesooles, kui neid süüakse suures koguses.
  Peamised kõrge FODMAPiga toitumise tekitatud sümptomid on valu, puhitused, paisumine ja kõhulahtisus.

  Ravidieedis eelistatakse madala FODMAPi sisaldusega ja ajutiselt eemaldatakse kõrge FODMAPi sisaldusega toiduained, et tuvastada need, mis tekitavad kaebusi. Selle tulemusel leevenevad sümptomid ligikaudu 70% ärritunud soole sündroomiga patsientidel.

  Madala FODMAPga dieet koosneb kolmest kohtumisest terapeudiga ning on jagatud kolme faasi:

  1. FODMAPide piiramine
  2. FODMAPide taastutvustamine
  3. FODMAPide personaliseerimine

  Madala FODMAP sisaldusega ravidieeti soovitame ärritunud soole sündroomi korral (eelkõige neile, kel esinevad gaasid, puhitused, kõhulahtisus, -valu).

  Oluline teada

  • Ravidieedi pikkus on maksimaalselt 6 nädalat.
  • Toidu- ja sümptomite päevik saata võimalusel 2-3 tööpäeva enne visiiti e-postile.
  • FODMAP ravidieet sobib ka eridieedi puhul

  Paketi sisu

  I KOHTUMINE

  • Menüü analüüs
   Toitumisterapeut analüüsib eelnevalt täidetud toidu- ja sümptomite päevikut ja toob välja toiduained, mida tuleks dieedi pidamise perioodil asendada.
  • Toitumissoovitused
   Selgitatakse, mis on FODMAPid ja milline on nende seos sümptomite tekkega. Sellele järgneb nõustamine FODMAP piirangutega seoses. Toitumissoovitused sisaldavad nimekirja toiduainetest, mida on soovitav tarbida mõõdukalt ja toiduainetest, mida on soovitav vältida ning mida võib süüa piiranguteta. Koostöös pannakse paika toitaineliselt sobiv dieet. Antakse igapäevaelus vajaminevat informatsiooni nagu pakendite info lugemine, väljas söömine, retseptide kohandamine ja madala FODMAPiga toitude ideed.
  • Näidismenüü
   Toitumisterapeut on koostanud madala FODMAPiga toitumise nädalase näidismenüü, mis on abivahendiks dieedi alustamisel. Menüü on üles ehitatud põhimõttel, et söögikordi saab omavahel vahetada ning need on lihtsalt ja kiirelt valmistatavad. Võid seda kasutada ka näidisretseptide saamiseks.

  II KOHTUMINE (3-4 nädalat pärast dieediga alustamist)

  • Menüü analüüs
   Toitumisterapeut hindab uuesti sümptomeid ja dieedi jälgimist vastavalt kirjapandud toidu- ja sümptomite päevikule. Hinnatakse toitainete mitmekülgsust dieedis (nt kiudained, raud, kaltsium). Selgitatakse välja, kas FODMAPide piiramine mõjutas sümptomite sagedust ja ägedust ning selle põhjal koostatakse edasine toitumisplaan.
  • Toitumissoovitused
   Kui sümptomid on vähenenud, alustatakse kõrge FODMAPi sisaldusega toiduainete taastutvustamist menüüsse, et saaks välja selgitada konkreetsed toidugrupid/toidud, mis võivad sümptomeid esile kutsuda. Selgitatakse edasist toitumisplaani ning sümptomite jälgimise vajalikkust. Kui sümptomid ei ole vähenenud, hinnatakse menüüst kinnipidamist ning vajadust FODMAPide piiramise jätkamiseks.

  III KOHTUMINE (10 nädalat pärast kõrge FODMAPiga toitude taastutuvustamist)

  • Menüü analüüs
   Toitumisterapeut hindab sümptomite taastekkimist pärast kõrge FODMAPiga toitude söömist.
  • Toitumissoovitused
   Pannakse paika vähem piirav dieet, mis välistab ainult sümptomeid esilekutsuvad toiduained või -grupid.
  FODMAP ravidieedi pakett
  200 €
  60 min
  FODMAP ravidieedi pakett (videokonsultatsioon)
  200 €
  60 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  Raatuse 21, Tartu

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: FODMAP ravidieedi pakett

  Otsi vabasid aegasid