Kaalukeskus

Confido Kaalukeskuses pakume terviklikke, meditsiinilisi ja tervist toetavaid lahendusi kehakaalu säilitamiseks, langetamiseks või tõstmiseks. Oleme tervisepartner tervislike eesmärkide seadmisel ja nende suunas liikumisel, pakkudes mitmeid terviseteenuseid ja tugivõrgustikku, et aidata saavutada soovitud kaalu ja heaolutunnet, ennetada või hoida kontrolli all kroonilisi haigusi ning toetada organismi tervisliku elustiiliga.

Ravidieedi pakett FODMAP

Otsi vabasid aegasid

FODMAPid koondavad enda alla süsivesikute gruppi, mis ei imendu täielikult peensooles ning fermenteeruvad hiljem jämesooles, kui neid süüakse suures koguses.
Peamised kõrge FODMAPiga toitumise tekitatud sümptomid on valu, puhitused, paisumine ja kõhulahtisus.

Ravidieedis eelistatakse madala FODMAPi sisaldusega ja ajutiselt eemaldatakse kõrge FODMAPi sisaldusega toiduained, et tuvastada need, mis tekitavad kaebusi. Selle tulemusel leevenevad sümptomid ligikaudu 70% ärritunud soole sündroomiga patsientidel.

Madala FODMAPga dieet koosneb kolmest kohtumisest terapeudiga ning on jagatud kolme faasi:

 1. FODMAPide piiramine
 2. FODMAPide taastutvustamine
 3. FODMAPide personaliseerimine

Madala FODMAP sisaldusega ravidieeti soovitame ärritunud soole sündroomi korral (eelkõige neile, kel esinevad gaasid, puhitused, kõhulahtisus, -valu).

Oluline teada

 • Ravidieedi pikkus on maksimaalselt 6 nädalat.
 • Toidu- ja sümptomite päevik saata võimalusel 2-3 tööpäeva enne visiiti e-postile.
 • FODMAP ravidieet sobib ka eridieedi puhul

Paketi sisu

I KOHTUMINE

 • Menüü analüüs
  Toitumisterapeut analüüsib eelnevalt täidetud toidu- ja sümptomite päevikut ja toob välja toiduained, mida tuleks dieedi pidamise perioodil asendada.
 • Toitumissoovitused
  Selgitatakse, mis on FODMAPid ja milline on nende seos sümptomite tekkega. Sellele järgneb nõustamine FODMAP piirangutega seoses. Toitumissoovitused sisaldavad nimekirja toiduainetest, mida on soovitav tarbida mõõdukalt ja toiduainetest, mida on soovitav vältida ning mida võib süüa piiranguteta. Koostöös pannakse paika toitaineliselt sobiv dieet. Antakse igapäevaelus vajaminevat informatsiooni nagu pakendite info lugemine, väljas söömine, retseptide kohandamine ja madala FODMAPiga toitude ideed.
 • Näidismenüü
  Toitumisterapeut on koostanud madala FODMAPiga toitumise nädalase näidismenüü, mis on abivahendiks dieedi alustamisel. Menüü on üles ehitatud põhimõttel, et söögikordi saab omavahel vahetada ning need on lihtsalt ja kiirelt valmistatavad. Võid seda kasutada ka näidisretseptide saamiseks.

II KOHTUMINE (3-4 nädalat pärast dieediga alustamist)

 • Menüü analüüs
  Toitumisterapeut hindab uuesti sümptomeid ja dieedi jälgimist vastavalt kirjapandud toidu- ja sümptomite päevikule. Hinnatakse toitainete mitmekülgsust dieedis (nt kiudained, raud, kaltsium). Selgitatakse välja, kas FODMAPide piiramine mõjutas sümptomite sagedust ja ägedust ning selle põhjal koostatakse edasine toitumisplaan.
 • Toitumissoovitused
  Kui sümptomid on vähenenud, alustatakse kõrge FODMAPi sisaldusega toiduainete taastutvustamist menüüsse, et saaks välja selgitada konkreetsed toidugrupid/toidud, mis võivad sümptomeid esile kutsuda. Selgitatakse edasist toitumisplaani ning sümptomite jälgimise vajalikkust. Kui sümptomid ei ole vähenenud, hinnatakse menüüst kinnipidamist ning vajadust FODMAPide piiramise jätkamiseks.

III KOHTUMINE (10 nädalat pärast kõrge FODMAPiga toitude taastutuvustamist)

 • Menüü analüüs
  Toitumisterapeut hindab sümptomite taastekkimist pärast kõrge FODMAPiga toitude söömist.
 • Toitumissoovitused
  Pannakse paika vähem piirav dieet, mis välistab ainult sümptomeid esilekutsuvad toiduained või -grupid.

Paketti ja selles sisalduvaid teenuseid on võimalik kasutada 12 kuu jooksul alates paketi esimesest broneeringu kuupäevast. Pooleli jäänud paketi eest me raha tagasi ei maksa ning teenuseid ümber ei vaheta.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
FODMAP ravidieedi pakett
200 €
60 min
FODMAP ravidieedi pakett (videokonsultatsioon)
200 €
60 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses