Liis Vahtra-Šmutov

Liis Vahtra-Šmutov

Liis Vahtra-Šmutov on omandanud Tartu Ülikoolis psühholoogiamagistri kraadi kliinilise psühholoogia erialal (2008), läbinud kognitiiv-käitumisteraapia koolituse (2013) ja on atesteeritud kliiniline psühholoog (2015).

Liis kuulub Eesti Kliiniliste Psühholoogide Kutseliitu, Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni ning on Eesti Psühholoogide Liidu liige.

Liis Vahtra-Šmutov tegeleb kõikide levinud psüühikahäirete ja vaimse tervise probleemidega. Tema erihuvi on kasutada teadveloleku (mindfulness) lähenemist ja skeemiteraapia võtteid erinevate psüühikahäirete ravis.

Ühtlasi viib ta läbi teadvelolekul põhinevaid grupiteraapiaid.

Triin-Ketlin Siska

Triin-Ketlin Siska on lõpetanud Tallinna Ülikooli psühholoogia eriala (2012–2016), läbinud perekonna psühhoterapeutide pädevuskoolituse I, II ja III astme (2015-2019) ning on atesteeritud koolipsühholoog (2017).

Triin-Ketlin on Eesti Pereteraapia Ühingu ja Eesti Koolipsühholoogide Ühingu liige. Tema meditsiiniline erihuvi on peresuhted, laste ja noorukite emotsionaalsed ja käitumisprobleemid ning sõltuvused.

Psühholoogi ja terapeudina aitab Triin-Ketlin Siska avada suhteid ja saavutada kontakti pereliikmete vahel kasutades selleks tõenduspõhiseid süsteemseid perekonnapsühhoteraapia meetodeid. Oma igapäevases töös näeb ta sageli, kuidas terve kontakt vähendab ärevust ja pingeid, kuidas mõistmine ja teineteise kuulamine leevendab emotsionaalseid, psüühilisi kui käitumisprobleeme ning loob võimalusi uuteks elu- ja suhtlemisviisideks.

Astrid Simmermon

Astrid Simmermon omandas 1990. aastal Marquette Ülikoolist (Milwaukee, Wisconsin, USA) magistrikraadi suhtlemishäirete alal (communicative disorders). Varasemalt omandas ta 1988. aastal suhtlemishäirete alal BYU ülikoolis (Provo, Utah, USA) ka bakalaureusekraadi, kokku on Astrid akadeemilises keskkonnas suhtlemishäirete kohta õppinud 6 aastat. Astridi vanemad on Eesti päritolu ning ta kolis hiljuti Tallinna, et oma professionaalseid oskuseid ja teadmisi siinsete inimestega jagada. Enne Eestisse kolimist töötas Astrid Kanadas, Calgary linnas oma erapraksises logopeedina nii haridus- kui meditsiinivaldkonnas.

Astrid töötas Põhja-Ameerikas 29 aastat ja arendas välja hulga tõenduspõhiseid meetodeid, mida ta nüüd rõõmuga Tallinnas tutvustab. Klientide ja nende perekondadega tegeledes hindab Astrid lahket, personaalset ja lahenduskeskset lähenemist. Temas on endiselt soov end ametialaselt rahvusvahelisel tasandil arendada ning ta pakub lapsevanematele, hooldajatele ja teistele antud valdkonnaga seotud isikutele (sh sotsiaaltöötajad, psühholoogid, arstid, füsioterapeudid, tööterapeudid, õpetajad, abiõpetajad jpt) töötubasid, koolitusi ja käsiraamatuid. Hetkel on Astridil käsil protsess Eesti Logopeedide Ühingu liikmeks saamiseks.

Logopeedina pakub Astrid Simmermon perekonnale orienteeritud diagnostilist teraapiat, mis arendab suhtlemiseks vajalikke olulisi sotsiaalseid ja emotsionaalseid aspekte inimestel, kellel on probleeme kõne ja keelega. Sihtgruppi kuuluvad varase keele arengu probleemidega lapsed vanuses sünnist kuni seitsmenda eluaastani, autismispektri, sh Aspergeri häiretega inimesed, taastusravi vajavad insuldipatsiendid ning toitmis- või neelamisprobleemidega inimesed.

Ivar Vinkel

Ivar Vinkel omandanud psühholoogia magistrikraadi Tallinna Ülikoolis (2009) ja VIBRAC II taseme vibroakustilise teraapia praktiku litsentsi VIBRAC Skille-Lehikoise Vibroakustilise Teraapia ja Uurimise Keskuses (2014).

Ta on teinud vibroakustilise teraapia teadusuuringuid Tallinna Ülikoolis ning Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuses. Sellealaseid koolitusi on Ivar läbi viinud nii Eestis kui ka väljaspool.

Vibroakustiline teraapia on ravimeetod, mille puhul inimese füüsise ja psüühika mõjutamiseks kasutatakse madalsageduslikke siinushelisid koos muusika või loodushelidega. Confidos viib Ivar Vinkel läbi vibroakustilist teraapiat, kombineerides seda psühholoogilise nõustamise ja jõustamisega.

Sandra Tamm

Sandra Tamm on lõpetanud Annely Sootsi Tervisekooli toitumisnõustaja põhiõppe (2013), Integratiivse Toitumise Instituudi (USA, 2013) ning on omandamas toitumisterapeudi ja funktsionaalse meditsiini praktiku kutset Iiri Toitumise ja Tervise Instituudis (Iirimaa).

Kõrghariduse on Sandra omandanud Tallinna Majanduskoolis (1999), kus ta õppis varem õpitud ettevõtlusele ja ärijuhtimisele lisaks raamatupidamist. Ta kuulub Eesti Tervisedenduse Ühingusse.

Oma töös toitumisnõustajana rakendab Sandra tõenduspõhiseid teadmisi toitumisest. Ta on korduvalt kogenud teadliku toitumise ja elustiili tervendavat mõju nii kergemate kui raskemate terviseprobleemide korral. Sandra arvates on kõige tähtsam inimese toetamine tervenemise teekonnal, et suudetaks saavutada ja säilitada tasakaal ning rahulolu iseendaga. Sandra Tamm`e erihuviks on seedeprobleemid, kandidoos, autoimmuunhaigused, allergiad ja toidutalumatused.

Kai Rohulaid

Kai Rohulaid on lõpetanud Tallinna Ülikooli (2006) ja saanud magistrikraadi psühholoogias (2010). Kai Rohulaid on atesteeritud kliiniline psühholoog.

Kai peab enese erialast täiendamist väga oluliseks. Ta on läbinud kognitiiv-käitumisteraapia kursused (2012–2014), laste- ja noorukite kognitiiv-käitumisteraapia koolituse (2017) ning osaleb igal aastal mitmel erialasel seminaril ja koolitusel. Kai kuulub ta Eesti Psühholoogide Liitu, Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni.

Kliinilise psühholoogina on Kai Rohulaidi põhitööks noorte ja täiskasvanute psühholoogiline nõustamine ja psühhoteraapia. Oma töös kasutab ta enamasti kognitiiv-käitumisteraapia meetodeid, mis on tõenduspõhised, efektiivsed ja eesmärgipärased. Kai Rohulaidi erihuviks on ärevus- jm meeleoluhäired, madal enesehinnang, lapsepõlvetraumad, samuti kroonilise haigusega kohanemine.

Oksana Kozlova

Oksana on omandanud nõustaja kvalifikatsiooni läbides erinevad rahvusvahelised õppekavad Eestis, Poolas, Lätis, Ukrainas ja Venemaal.

Esimese praktilise nõustamiskoolituse ja praktika läbis Oksana 2010. – 2011. aastal intensiivses rehabilitatsioonis „Re-hab“, mis baseerus Minnesota ja Daytopi meetodil.

Isikliku positiivse taastumiskogemusega sõltuvusnõustajana aitab Oksana alkoholi- ja narkosõltuvusega inimestel leida tee sõltuvusvaba elu juurde ning toetab, inspireerib, jagab oma kogemusi ja annab nõu keeruliste isikliku elu küsimuste lahendamisel.

Toomas Proovel

Toomas Proovel on lõpetanud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna (1995), Šveitsi Baseli Ülikooli (2003), Bad Säckingeni Füsioteraapia Erakooli (2005), Manuaalse Teraapia Akadeemia (2008) Saksamaal ning THIM Füsioteraapia Ülikooli (2014) Šveitsis. Lisaks on Toomas end täiendanud lugematutel erialastel koolitustel ja seminaridel Eestis ning välismaal.

Professionaalse kreeka-rooma maadlejana on Toomas esindanud Eestit paljudel nimekatel tiitlivõistlustel, kus on saavutanud väga kõrgeid tulemusi.

Hinnatud füsio- ja manuaalterapeudina lähtub Toomas Proovel põhimõttest, et parima ja püsivaima tulemuse saavutamiseks on koostöös patsiendiga vaja jõuda probleemi algpõhjuseni. Alles seejärel saab liikuda edasi teraapiaprotsessiga. Elukvaliteeti parandava tulemuseni viib usaldus ja järjepidev töö.

Toomas Prooveli CV

Merike Villard

Merike Villardi teadlikum teekond iseendasse algas 2009. a. joogamaailma sisenedes. Joogaõpetajaks õppis Merike rahvusvahelises Karam Kriya koolis Inglismaal (2012-2013). Samaaegselt õppis ta hiina meditsiini dr Rene Bürklandi juures. Merike on hiina võimlemise (qi gongi) praktiseerija, õppinud hiina massaaži (tui na) massööriks dr Bürklandi juhendamisel (2013) ja läbinud ka Reiki I astme koolituse. Merikesel on dr Bürklandi juhendamisel läbitud Hiina meditsiini teooriakursus (2014–2015) ja AcuNova, Taani tervendava valuravi kursus (2015). Merike on lõpetanud lastejooga kursuse USA-s (2016).

Alates 2015. aastast on Merike pühendanud end täielikult Jaapani tervendusteraapiate maailmale (shindo, sonkyo, jutampo, jomon, shiki, moksa taimeravi meetod). Merike on Shindo venitustundide juhendaja, Shindo terapeut-massöör ja Shiki terapeut-massöör.

Merike on õppinud õigusteadust, aga tänaseks päevaks on ta paragrahvikumerused kehakumeruste vastu välja vahetanud. Merike on alati imetlenud inimesi, kes saavad hobi oma tööks pidada ja tööd hobiks. Täna toetab ta inimesi läbi nende teadmiste ja kogemuste, mis talle südamelähedased ja aitab inimestel avastada nende enda sisemist tervendavat väge.

Heivi Varus

Heivi Varus on lõpetanud Tallinna Ülikooli ja saanud magistrikraadi psühholoogias (2014). Ta on atesteeritud neuropsühholoog ja kliiniline psühholoog ning omab Euroopa kvalifikatsioonistandardi tunnistust kliinilises- ja tervisepsühholoogias.

Heivi peab enese pidevat erialast täiendamist väga oluliseks, mistõttu ta osaleb igal aastal teaduskonverentsidel, et olla kursis nii neuropsühholoogia, kliinilise psühholoogia kui ajustimulatsiooni uute suundade ja teadustöödega. Heivi on Eesti Kliiniliste Psühholoogide Seltsi liige.

Heivi Varuse meditsiiniline erihuvi on psühhodiagnostika, ajustimulatsioon ja taastav neuropsühholoogia. Viimastel aastatel on ta tegelenud kriisi- ja katastroofipsühholoogiaga ning kuulub kriisiabi meeskonda.

Neuropsühholoogina tegeleb Heivi Varus peaajukahjustuse või -haiguse järgsetele kognitiivsetele, emotsionaalsetele ja käitumuslikele probleemidega. Kasutades tõenduspõhiseid hindamis- ja ravimeetodeid peab ta väga oluliseks individuaalset lähenemist, läbi mille on võimalik patsienti kõige tulemuslikumalt aidata.