Nägu

Confido Meditsiinikeskuse esteetilise meditsiini kliinikus pakutakse enam kui 150 teenust, mille eesmärk on kõrvaldada üksikud defektid, korrigeerida vanusega seotud muutusi ja kortse, noorendada ja toniseerida nahka ning pingutada näokontuuri.

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

Pigmendilaikude eemaldamine

Näita vabasid aegasid

Pigmendilaikude eemaldamine on ohutu meditsiiniline protseduur, mis aitab teil vabaneda mis tahes nahapiirkonnas ebaühtlastest värvimuutustest nahka kahjustamata. Confido laserravi kliinikus teeb laserravi ainult meditsiinilise kõrgharidusega personal. Pigmendilaikude eemaldamiseks on meie käsutuses mitte üks, vaid mitu tehnikat, sealhulgas fotolaserravi Medical IPL, mis kujutab endast pigmendi eemaldamist mitmesuguste meditsiinilise kvaliteediga laserseadmete abil. See võimaldab meil läheneda igale patsiendile individuaalselt ning pakkuda kõige tõhusamat ja usaldusväärsemat meetodit.

Pigmendilaikude eemaldamine
Pigmendilaikude eemaldamine

Kuidas pigmenti eemaldatakse?

Pigmendilaikude eemaldamiseks kasutame erinevaid meetodeid:

 • Medical IPL Lumenis M22
 • Q-switch Nd:Yag erinevate lainepikkustega
 • infrapunalaser ResurFx
 • CO2 ja dioodlaserid
 • fotodünaamiline teraapia ja iluprotseduurid

Tavaliselt piisab üheainsa tehnika kasutamisest, kus laseri või fotolaseri kiir toimib konkreetselt melanotsüütides (pigmendirakkudes) sisalduvale melaniinile, kahjustamata ümbritsevat nahka. Kiire mõjul toimub rakkude sees pigmendi kohene väga lühiajaline kuumenemine, mille tagajärjel pigment hävitatakse selektiivselt ja nahk muutub heledamaks. Pigmendilaikude eemaldamisel meditsiinilisel teel on praktiliselt välistatud pikaajaliste kõrvaltoimete tekkimise võimalus.

Keerukate pigmentatsiooniprobleemide korral võib maksimaalse tulemuse saamiseks meetodeid kombineerida.

Näidustused pigmendilaikude eemaldamiseks

 • Rahulolematus oma välimusega
 • Kalduvus pigmendilaikude tekkeks sagedase päikese käes viibimise tõttu

Vastunäidustused

 • Kalduvus keloidsete armide tekkimiseks
 • Ägedad põletikulised protsessid
 • Kroonilised põletikulised protsessid pigmentatsiooni kohas
 • Ägedas staadiumis herpes
 • Nakkushaigus, palavik
 • Rasedus ja imetamine
 • Endokrinoloogilised haigused

Lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb Confido laserravi kliiniku arst või õde isikliku läbivaatuse ja konsultatsiooni ajal vahetult enne protseduuri.

Pigmendi eemaldamise protseduur

Protseduuri kestus (tavaliselt 2–10 minutit) sõltub pigmentatsiooni eripäradest, värvusest, pigmendilaikude vanusest, asukohast ja hulgast, patsiendi vanusest ning soost ja valitud tehnikast. Protseduur on valutu ja kahjutu. Pärast protseduuri ei teki arme ega armkude. Mõnikord on patsiendid tulemusega rahul ka pärast ühte protseduuri, kuid sagedamini tehakse kaks või kolm protseduuri ühe- või kahekuulise intervalliga.

Mida peab teadma enne protseduuri?

Enne protseduuri on kohustuslik pidada nõu Confido laserravi kliiniku spetsialistiga, mis võimaldab täpselt hinnata naha seisundit, pigmendi ulatust ja sügavust ning muid protseduuri prognoosi ja maksumust mõjutavaid tähtsaid näitajaid. Ärge unustage teavitada arsti teil esinevatest allergiatest, haigustest või pidevalt tarvitatavatest ravimitest. Kaks nädalat enne protseduuri ei tohi päevitada ega käia solaariumis.

Pärast protseduuri

Tavaliselt on pigmendi eemaldamise protseduurid nahale minimaalselt traumaatilised, seetõttu saate kohe naasta oma tavapärase eluviisi juurde. Pärast protseduuri ei tohi siiski päevitada (ei päikese käes ega solaariumis), pigmendilaikude piirkonnas ei või kasutada kosmeetikat ning lisaks on soovitatav mõne päeva jooksul mitte käia saunas, spaas või ujulas. Mitme kuu jooksul pärast protseduuri tuleb töödeldud piirkonnale kanda päikesekaitsekreemi.

Korduma kippuvad küsimused pigmendilaikude eemaldamise kohta

 • Kui kaua võtab Confido laserravi kliinikus protseduur aega?
  Tavaliselt 5–10 minutit, sõltuvalt pigmendilaigu omadustest ja suurusest.
 • Mitu seanssi on vaja?
  Keskmiselt üks kuni neli, sõltuvalt patsiendi ja pigmendilaigu individuaalsetest eripäradest.
 • Kas protseduur on valus?
  Pigmendilaikude eemaldamine ei nõua tavaliselt anesteesiat ja on tajutav kerge kipitustundena.
 • Mis on pigmendilaikude eemaldamise eelis just Confido kliinikus?
  Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini eksperdikeskus. Meie kliinikus teevad protseduure vaid sertifitseeritud meditsiinitöötajad, kes kasutavad kalleid ja tänapäevaseid maailmatasemel seadmeid. Seetõttu saame patsientidele pakkuda maksimaalseid ja ohutuid tulemusi minimaalse ebamugavusega.

Hind

al. 45€

Kestus

10 minutit


Alexander Uskov

Dr Alexander Uskov

Laserravi arst

Doktorist lähemalt

Broneeri aeg online’is

Teenus: Pigmendilaikude eemaldamine

Otsi vabasid aegasid