Kroonilise põiepõletiku lokaalne põiesisene ravi

Kroonilise põiepõletiku lokaalne põiesisene ravi

Krooniline põiepõletik on väga kurnav terviseprobleem, mis võib oluliselt alandada patsiendi elukvaliteeti. Kusepõie sisesein on normaalselt kaetud kaitsekihiga (glükoosaminoglükaani kiht), mis takistab põieseina ärritumist erinevate uriinis sisalduvate ainete ja võimalike bakterite eest. Kroonilise põiepõletiku korral on see kaitsekiht kahjustunud ega täida enam oma funktsiooni. Lokaalse põiesisese ravi korral viiakse kateetri abil kusepõide spetsiaalset ainet (Gepan instill), mis taastab kusepõie normaalse sisemise kaitsekihi ja takistab seega põletike teket. Ravi vajalikkuse üle otsustab alati uroloog ning enne ravi alustamist on vajalik tsüstoskoopia uuring.

Ravi näidustusteks on:

  • interstitsiaalne tsüstiit
  • üliaktiivne kusepõis
  • kroonilised korduvad bakteriaalsed kusepõie põletikud
  • kiiritusravi järgne krooniline põiepõletik

Esimesel kuuel ravinädalal on soovitatav teha ravi üks kord nädalas ja pärast seda jätkata raviga üks kord kuus 6 kuu jooksul. Seejärel hinnatakse ravi efektiivsust. Esimesed raviprotseduurid teostatakse alati kliinikus kohapeal. Hiljem, kui seda soovite ja olete omandanud vastavad teadmised, on võimalik protseduure ka ise kodus läbi viia. Ravi planeerimiseks pöörduge Confido Meditsiinikeskuse uroloogi vastuvõtule.

Uroloogi konsultatsioon

Uroloog tegeleb meeste kuse- ja suguelundite ning naiste kuseelundite haigustega, nii kaasasündinud arenguhäiretega kui elu vältel tekkinud haigustega (kasvajad, neerukivitõbi, eesnäärme suurenemine, uriinipidamatus, traumad).

Confido suurte kogemustega uroloogid aitavad selgusele jõuda, millistel juhtudel on vajalikud spetsiifilisemad uuringud või kirurgiline ravi. Konsultatsiooni raames tehakse vajadusel ka ultraheliuuring neerudele, kusepõiele või eesnäärmele.

Dr Tamm on spetsialiseerunud urineerimishäirete ja uriinipidamatuse medikamentoossele ja kirurgilisele ravile. Vajadusel koostab arst ravi- ja tegutsemisplaani, sh annab soovituse, milline raviasutus ja arst on sobivaimad ning kuidas vältida probleemide süvenemist.

Meie uroloogide poole soovitame pöörduda kuse- ja suguelundite kasvajate regulaarseks järelkontrolliks. Korduva neerukivitõve puhul aitame läbi viia ainevahetusuuringud, mis selgitavad neerukivi tekkepõhjuseid. Konsultatsiooni hind on 100 eurot.

Aega broneerima

Arstid saavad patsiendi jaoks oluliselt rohkem ära teha, kui ta probleemide ilmnedes jõuab arsti juurde võimalikult vara.