Teadvelolekul põhinev depressiooni tagasilangusi ennetav grupiteraapia

Teadvelolekul põhinev depressiooni tagasilangusi ennetav grupiteraapia

Teadvelolek (i. k mindfulness) on üha enam populaarsust koguv viis endas tasakaalu ja meelerahu leidmiseks. Teadusuuringud näitavad ka selle positiivset mõju psüühikahäiretest paranemisel ning tagasilanguste ennetamisel.

Grupiteraapia on suunatud depressiooni põdenutele, kes on saanud ravi, kuid tunnevad, et vajavad veel lisatuge ja ressurssi uute episoodide ärahoidmiseks ja tagasilanguse vältimiseks.

Grupis viiakse läbi erinevaid teadveloleku harjutusi ja jagame oma kogemusi selle uue viisi rakendamisel. Grupiteraapia õpetab negatiivsete tunnete ja mõtetega toime tulema, ent uute oskuste kinnistumiseks on vajalik pühendumine ja valmisolek teha kohtumiste vahelisel ajal koduseid harjutusi. Grupiteraapia ja kodused ülesanded õpetavad, kuidas olla igal eluhetkel rohkem teadlik ja kohal antud hetkes ning kuidas ka raske ja ebameeldivaga silmitsi seista.

Hea teada

 • Grupiteraapiasse suunab Confido kliiniline psühholoog või psühhiaater. Grupiteraapiale eelneb kohtumine terapeudiga, et hinnata gruppi sobivust.
 • Grupiteraapia toimub kord nädalas kaheksa korda. Seanss kestab 2 tundi. Meie grupid on personaalsed, kus osaleb maksimaalselt 12 inimest.
 • Pärast grupiteraapia lõppu toimub kahe kuu jooksul jätkukohtumine, et toetada teadveloleku praktiseerimist ja arutada tekkinud raskusi.
 • Kodused harjutused võtavad kuni tunni päevas, 6 päeval nädalas (lindistatud meditatsioonijuhendite kuulamine, lühikeste harjutuste tegemine jms).
Teraapia hind 350 €
Teraapia kestus 8×2 tundi

Aja broneerimiseks on vajalik suunamine Confido kliinilise psühholoogi või psühhiaatri poolt või kutsume teid esmasele kohtumisele gruppi läbiviiva terapeudiga, et hinnata gruppi sobivust. Teraapia algab septembris.

Aega broneerima

Pereteraapia

Süsteemse pereteraapia puhul keskendutakse lähedaste inimeste omavahelistele suhetele ja nende kvaliteedile. Pereteraapia eesmärk on toetada inimeste omavahelist mõistmist, emotsionaalset toetust ja lähedust.

Sageli vajavad inimesed tuge tulemaks toime elus ette tulevate muutustega (lapse sünd, lasteaeda-kooli minek, teismeiga, noore täiskasvanu iseseisvumine, lahutus, pereliikme kaotus, lein jm). Sellised arengukriisid võivad esile kutsuda probleeme, näiteks ärevust ja depressiooni, ületöötamist, stressi, toitumishäireid, erinevaid sõltuvusi, lähisuhtevägivalda, seksuaalsusega seotud probleeme, laste ja noorukite psüühilisi, käitumis- ja kooliprobleeme.

Nende eluliste etappide läbimiseks on vajalikud rollide ja ülesannete ümberkorraldamine ning muutused hoolitsuses ja emotsionaalses läheduses. Eriti tundlikud on lapsed ja noorukid.

Pereteraapias käsitletakse peret kui süsteemi, mille ühe osa muutumine toob esile muutuse kogu süsteemis. Pereterapeut aitab ravitavas süsteemis kutsuda esile muutuse, mis võib toimuda perekonnaliikmete käitumises, emotsionaalses või psüühilises seisundis, suhetes või perekonna üldises toimimises.

Hea teada:

 • Pereteraapia toimub valdavalt vestluse vormis, kus kõigil pereliikmetel on võimalus avameelselt ennast väljendada ning saada ära kuulatud.
 • Parimate tulemuste saavutamiseks kaasatakse teraapiasse tihti kõik olulised lähedased.
 • Esmalt soovitame pereteraapiasse pöörduda lastel koos vanematega või lähedastel pereliikmetel koos.
 • Püsivate muutuste saavutamiseks on oluline läbida teraapia tervikuna. Vajalike kordade arv sõltub püstitatud eesmärgist ja võib varieeruda ühest korrast nädalas kuni ühe korrani kuu-kahe jooksul.

Teraapia hind on 90 eurot ja kestus 90 minutit.

Aega broneerima

Vibroakustiline teraapia

Vibroakustiline teraapia (VAT) on ravimeetod, mille puhul inimese keha ja psüühikat mõjutatakse kompimismeele kaudu madala sagedusega puhashelidega ja kuulmismeele kaudu muusika ja/või looduslike helitaustadega. Selle meetodiga on võimalik vähendada valu, kehalisi pingeid ja psühhosomaatilisi vaevusi ning ravida psühholoogilisi häireid.

Teraapia ajal lamab klient selili madratsil ja kogeb madratsisse paigaldatud helielementidest tulevat lõdvestavat helivibratsiooni. Samal ajal kuuleb rahulikku taustamuusikat või loodushelisid. Parimate tulemuste saavutamiseks soovitame teraapiat kuurina, 3-5 teraapiat nädalas.

Vibroakustiline teraapiat soovitatakse:

 • valu vähendamiseks
 • lihaspingete ja spasmide vähendamiseks
 • Parkinsonismi ja Alzheimeri tõve leevendamiseks
 • hingamisraskuste vähendamiseks
 • kõrgenenud vererõhu alandamiseks
 • kehatunnetuse parendamiseks
 • stressi ja kurnatuse leevendamiseks
 • psühholoogiliste häirete raviks (nt ärevushäired, unetus, ennastvigastav käitumine, autism ja depressioon)

Vibroakustilise teraapia vastunäidustused on kõrge vererõhk, maohaavad, äge põletik, südamestimulaator ja südame rütmihäired, tromboosi oht, neeru- ja põiekivid ja -liiv, sapikivid ning rasedus.

Teraapia hind on 40 eurot ning kestus 45 minutit.

Aega broneerima

Analüütiline psühhoteraapia seanss

Analüütiline ehk jungiaanlik psühhoteraapia põhineb C.G. Jungi käsitlusel inimpsüühika olemusest ning selle arengust ja muutumisest elu jooksul. Teraapia peamiseks eesmärgiks on kooskõla loomine inimese teadlike ja alateadlike poolte vahel. Jungiaanlik teraapia toetab elule tähenduse otsimist ja kooskõla loomist maailmaga ning juhatab teadlikuma, küpsema ja terviklikuma isiksuse kujunemisele.

Analüütilise teraapia puhul on oluline terapeudi ja kliendi vaheline kontakt ning töövorm võib olla intensiivsem kui nõustamisel.

Iga teraapia on justkui käsitöö, mille fookuses on nii kliendi keskne probleem kui lapsepõlvekogemused, lähisuhted, inimese Mina ning psüühika süvatasandid.

Teraapia kestab 50-60 min, soovitav on kohtuda kord nädalas. Hind 70 eurot.

Soovitame teraapiat, kui sul on:

 • tupikseis igapäevaprobleemide lahendamisel
 • depressioon, stress, ärevus, pinged
 • probleemid suhetes
 • paigalseis elu tähenduse ja mõtte otsinguil
 • psüühilised traumad või traumaatilised sündmused minevikust
 • mistahes muu vaimne teema, millele otsid lahendust

Aega broneerima

Psühholoog-terapeudi seanss

Psühholoog-terapeudid kasutavad oma töös teaduspõhiseid ja integratiivseid psühhoteraapia meetodeid, et aidata inimesel leida ressursse väljatulekuks stressist, depressioonist, ärevushäirest, sõltuvustest, suhtekriisist ja psühhosomaatilistest häiretest, k.a unehäiretest.

Teraapias on võimalik õppida paremini lõdvestuma, keskenduma, ennast juhtima ja kehtestama. Sobivaim meetod valitakse lähtuvalt probleemist. Noorukite jaoks on eraldi meetodid.

Psühholoog-terapeudid aitavad lahti harutada meeleseisundi sõlmi, õpetades hingamise, mõtte- ja meeleharjutuste kaudu muutma soovimatuid toimimisprogramme. Seansi hind on 70 eurot, kestus 1 tund.

Aega broneerima
Teraapias on võimalik õppida paremini lõdvestuma, keskenduma, ennast juhtima ja kehtestama.

Kliinilise psühholoogi konsultatsioon

Kliiniline psühholoog kasutab oma töös peamiselt tõenduspõhiseid kognitiiv-käitumisteraapia põhimõtteid ja tehnikaid. Kognitiiv-käitumuslik teraapia on koostööl põhinev ning eesmärgile suunatud ravimeetod, mis aitab muuta inimese mõtte- ja käitumismustreid, reageerimisviise ja parandada seeläbi emotsionaalset seisundit. Kliiniline psühholoog on pädev töötama ka psüühikahäiretega klientidega.

Kliinilise psühholoogi konsultatsioonile soovitame pöörduda depressiooni, ärevuse, foobiate, paanikahäirete, uneprobleemide, söömishäirete, sundmõtete, madala enesehinnangu ja suhteprobleemide lahendamiseks, samuti krooniliste valude käes kannatajatel. Kroonilise valu korral osutub sageli oluliseks psühholoogiline nõustamine nii valu käes kannatajale kui tema lähedastele.

Kliinilise psühholoogi vastuvõtule pöördu ka siis, kui perearst on andnud suunamise ja tasumise kompenseerib osaliselt haigekassa. Sina ise tasud teenuse eest väikese omaosalustasu. Konsultatsiooni hind on 70 eurot. Perearsti suunamisega tasud Sina omaosalustasu 35 eurot.

Aega broneerima
Elu on väga kiireks ja maailm kirjuks muutunud. Paljudel inimestel on selles raske toime tulla. Sageli ka neil, keda ühiskondliku mõõdupuu järgi edukateks peetakse. Kuid järjest rohkem on inimesi, kes peavad koostööd psühholoogiga normaalseks ja julgevad sellest ka rääkida.