Geneetiku konsultatsioon

Geneetiku konsultatsioon

Geneetik tegeleb geneetiliste haiguste, samuti pärilike haigusseisundite uurimise ja diagnostikaga. Geneetik annab oma konsultatsioonil infot ning nõustab huvipakkuva haiguse, pärilikkuse, võimalike uuringute ning edasise ravi- ja jälgimisplaani osas. Geneetiku konsultatsioonile soovitame pöörduda inimestel, kellel on diagnoositud geneetiline haigus või kellel võib olla suurenenud tõenäosus omada pärilikku haigust. Samuti inimesed, kellele on tehtud geeniuuringud ja kes soovivad pidada nõu eksperdiga.

Pärilike haiguste (nt kasvajad, perekondlikud südamerütmihäired, neuroloogilised probleemid jm) korral selgitab geneetik, mida tähendab pärilikkus, hindab edasipärandumise riske ning eelsoodumuse tõenäosust tervetel pereliikmetel.

Raseduse planeerimise eel on geneetik abiks sünnieelsete uuringute soovitamisega olukorras, kus varem on esinenud korduvaid raseduse katkemisi või perre on sündinud arengurikkega laps. Kui peres on diagnoositud pärilik haigus, on võimalik hinnata haiguse kordusriski oma tulevastele lastele.

Geneetiku konsultatsiooni hind on 150 eurot.

Oluline teada

  • Teeme koostööd juhtivate Eesti ja välisriikides asuvate geeniuuringute laboritega. Meie keskuses saab anda kõik analüüsid testide läbiviimiseks. Loe geenitestide kohta lähemalt »
  • Konsultatsioonil otsustatakse koos arstiga lisauuringute, testide ja analüüside vajalikkus ning maht. Analüüside ja testide tasu ei sisaldu konsultatsiooni hinnas.
  • Geenitestide tulemuste ja konsultatsioonil kogutud andmete ning vajadusel ka analüüsitulemuste põhjal koostab meditsiinigeneetik kirjaliku ekspertiisi kokkuvõtte ja tutvustab ekspertiisi tulemusi sellele järgneval konsultatsioonil.
  • Geneetilise ekspertiisi kokkuvõte ja tulemusi tutvustav järelkonsultatsioon maksab 230 eurot.
Aega broneerima