Psühhiaatria ja kliiniline psühholoogia (vaimne tervis)

Kliiniline psühholoog tegeleb psüühika- ja psüühikahäirete seaduspärasuste ning häiret säilitavate tegurit uurimise, hindamise ja raviga, kasutades erinevaid ...

Kliiniline psühholoog tegeleb psüühika- ja psüühikahäirete seaduspärasuste ning häiret säilitavate tegurit uurimise, hindamise ja raviga, kasutades erinevaid testimis- ja psühhoteraapia meetodeid.

Psühhiaater tegeleb inimeste vaimse tervise probleemidega keskendudes psüühika- ja käitumishäirete diagnoosimisele, hindamisele, ravimisele ja ennetamisele.

Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse kliinilise psühholoogi või psühhiaatri vastuvõtule: meeleoluhäire, ärevushäire, unehäire, isiksusehäire, keskendumisraskused, mäluhäire. Kui ei tea, kelle juurest alustada, soovitame vaimse tervise õe konsultatsiooni, et saada esmane hinnang ning soovitused selle kohta, kelle juures jätkata.

Lisaks on Confido Vaimse Tervise Keskuses vaimse tervise õde, neuropsühholoog, vaimse tervise coach ning tegevusterapeut.

Vaimse tervise spetsialisti vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

Kliinilise psühholoogi vastuvõtt lastele

Otsi vabasid aegasid

Kliinilised psühholoogid tegelevad psüühika- ja psüühikahäirete seaduspärasuste, häiret säilitavate tegurite uurimise, hindamise ja raviga kasutades erinevaid testimise- ja psühhoteraapiameetodeid. Kliinilise psühholoogi hinnangu saamiseks tuleks pöörduda kliinilise psühholoogi vastuvõtule.

Kliinilise psühholoogi esmane vastuvõtt hõlmab vaimse tervise seisundi täpsustamist ja probleemide määratlemist. Psüühikahäire tunnuste esinedes koostatakse sekkumisplaan ning valitakse sobivad tõenduspõhised psühhoterapeutilised ravimeetodid. Kliinilise psühholoogi vastuvõtt võib olla nii ühekordne, kui ka korduv. Vajadusel kaasatakse hindamisse ja ravisse ka psühhiaater. Kliinilise psühholoogi juurde võib pöörduda ka selleks, et täpsustada, kas ja milliseid edasisi psühholoogilisi uuringuid oleks seisundi täpsemaks hindamiseks vaja.

Vajadusel kaasatakse hindamisse ja ravisse ka lastepsühhiaater või vaimse tervise õde. Ravisekkumistena võidakse soovitada nii individuaalset kui perele suunatud psühhoteraapiat.

Kliinilise psühholoogi konsultatsioonile võib pöörduda näiteks meeleolu languse, igapäevaelu takistava ärevuse, paanikahoogude või uneprobleemide korral.

Kui teid on suunatud Rajaleidja poolt kliinilise psühholoogi juurde, siis tuleks registreerida konsultatsiooni asemel aeg  lapse kognitiivsete funktsioonide uuringule.

1.- 30. septembril on vastuvõtt Tartus soodushinnaga. Broneerimisel kasuta sooduskoodi „SEPTEMBER“.

Hind

Tallinn
Hind
Kestus kuni
Kliinilise psühholoogi konsultatsioon lastele (esmane)
Saadaval ka videokonsultatsioon
160 €
kuni 80 minutit
Kliinilise psühholoogi konsultatsioon lastele (korduv)
(saadaval ka videokonsultatsioon)
110 €
kuni 50 minutit
Tartu
Hind
Kestus kuni
Kliinilise psühholoogi konsultatsioon lapsele
Kasuta sooduskoodi SEPTEMBER
90 €
80 €
kuni 50 minutit

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Kaugvastuvõtt
Internetis või telefonitsi
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses