Oftamoloogia, optomeetria (silmad)

Oftalmoloog ehk silmaarst tegeleb silma, silmalaugude, orbita ja pisarateede patoloogiate ning refraktsioonihäirete diagnostika ja raviga. Silmaarsti poole tuleb pöörduda, kui esineb ootamatu nägemise halvenemine, valu või punetus silmades, kroonilise silmahaiguse sümptomid, põletik.

Oftalmoloog ehk silmaarst tegeleb silma, silmalaugude, orbita ja pisarateede patoloogiate ning refraktsioonihäirete diagnostika ja raviga. Silmaarsti poole tuleb pöörduda, kui esineb ootamatu nägemise halvenemine, valu või punetus silmades, kroonilise silmahaiguse sümptomid, põletik. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse silmaarsti vastuvõtule: hallkae ehk katarakt, silmaoperatsioon, silmauuringud, nägemislangus, eritis silmast, udune nägemine, silmatrauma jne.

Optometrist tegeleb eelkõige nägemisteravuse kontrolliga ja prillide määramisega. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse optometristi vastuvõtule: prilliretsepti väljastamine, läätsede määramine, prillide määramine, värvitaju test, silmarõhu mõõtmine.

Optometristi või silmaarsti vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

Optometristi vastuvõtt prillide määramiseks

Otsi vabasid aegasid

Nägemisega seotud küsimuste või muredega alusta optometristi vastuvõtust. Optometrist tegeleb nägemisuuringute teostamise ja prillide määramisega. Optometristi vastuvõtule ei ole vaja arsti saatekirja ja vastuvõtule on võimalus registreerida alates 12. eluaastast.

Vastuvõtu käigus teostatakse:

  • nägemisteravuse kontroll
  • prillide määramine, retsepti väljastamine
  • erinevad testid: värvitaju test, stereoskoomilise nägemise test
  • silmarõhu mõõtmine
  • nägemisega seotud nõustamine

Silmahaiguste diagnoosimise ja raviga tegeleb silmaarst. Silmaarsti poole pöördu, kui esineb ootamatu nägemise halvenemine, valu või punetus silmades, kroonilise silmahaiguse sümptomid, põletik. Mitmed tõsised silmahaigused, samuti mitme süsteemse haiguse puhul (suhkruhaigus, kilpnäärme- ja liigeseprobleemid) tekkivad silmakahjustused kulgevad valu ja sümptomiteta. Silmaarst saab aidata vaid õigeaegse sekkumisega.

1.-30.09.23 on optometristi vastuvõtt soodushinnaga.

Broneerimisel kasuta sooduskoodi TERVIST.

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Optometristi vastuvõtt Tallinnas
1.-30.09.23 sooduskoodiga TERVIST.
40 €
35 €
30 min
Optometristi vastuvõtt Tartus
1.-30.09.23 sooduskoodiga TERVIST.
35 €
25 €
30 min
Optometristi vastuvõtu videokonsultatsioon
40 €
30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Kaugvastuvõtt
Internetis või telefonitsi

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses