Füsioteraapia kiropraktika füsioterapeut kiropraktik lihasvalu liigesvalu manuaalterapeut seljavalu kaelavalu ülekoormus taastusravi liigeseprobleem närvivalu lihase rebend lihasrebend

Füsioteraapia ja kiropraktika

Füsioterapeut tegeleb liigutuste funktsiooni taastamisega, kasutades selleks kehalisi harjutusi ja erinevaid teraapia võimalusi (sooja- ja külmaravi, ultraheli-, magnet- ning elektriravi jm). Füsioterapeut aitab patsiendil kujundada sobivad liikumisharrastused, vajadusel saab selleks kasutada ka lisaabivahendeid.

Kiropraktik keskendub liigeste-, ligamentide-, lihaste- ja närvidepõhiste tervisehäirete ennetamise ja taastusraviga. Kiropraktik tegeleb peamiselt peamiselt selja- ja kaelaprobleemidega.

Manuaalne teraapia on põhjaliku anamneesi ja diagnostika põhjal manuaalsete tehnikatega teostatav teraapiavorm. Sihipärased ja õigesti doseeritud manuaalsed võtted aitavad manuaalterapeudil taastada liigeste ja lihaste ning neid ümbritsevate struktuuride normaalset tööd ning tasakaalu.

Füsioterapeudi või kiropraktiku vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

  Manuaalterapeudi vastuvõtt ja teraapia

  Näita vabasid aegasid

  Manuaalteraapia on kombinatsioon probleemi ja selle tekkepõhjuse peendiagnostikast ning väga täpselt konkreetse probleemi lahendamisele suunatud manuaalsetest tehnikatest. Sihipärased ja õigesti doseeritud manuaalsed võtted aitavad taastada liigeste ja lihaste ning neid ümbritsevate struktuuride normaalset tööd ning tasakaalu.

  Esimesel vastuvõtul kaardistab manuaalterapeut tervise üldseisundi, hindab probleemi olemuse läbi spetsiifilise vaatluse ning manuaalsete testide, määrab kindlaks tugi- ja liikumissüsteemi hetkeseisundi ning viib läbi teraapiaseansi. Vajadusel soovitab lisaks rühiuuringut ja ultraheliuuringut lihaste testimiseks.

  Manuaalteraapia on tulemuslik üksnes koostöös kogenud ja professionaalsete teadmistega terapeudiga, kuna hõlmab väga täpset lihaste ja liigeste kätega manipuleerimist. Meie keskuses teeb manuaalteraapiat ja uuringuid suurte kogemustega terapeut Toomas Proovel.

  Manuaalteraapiasse on oodatud ka lapsed alates 7. eluaastast. Võta teraapiasse kaasa varasemate uuringute (nt röntgen) tulemused, kui need on sinu käes.

  Millal soovitame tulla manuaalteraapiasse?

  • Kaela- ja õlavöötme probleemidega
  • Seljavaludega
  • Liigesvaludega (õla, põlve, puusa ja hüppeliiges)
  • Rühiprobleemidega
  • Spordivigastustega ja nendest taastumiseks
  • Traumajärgseks taastumiseks
  • Operatsioonist taastumiseks (nt selja-, põlve-, õlaoperatsiooni järel)
  • Ülekoormusest sundasenditest või valest koormusest tingitud vaevuste ning valude korral

  Meie keskuses teostatakse lisaks:

  • Manuaalterapeudi vastuvõtt ja rühiuuring (50 min, 80 €).
  • Manuaalterapeudi vastuvõtt (30 min, 40 €)
  • Rühiuuring seadmega spinal-mouse (30 min, 40 €)
  Manuaalterapeudi konsultatsioon ja teraapia
  90 €
  50 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Manuaalterapeudi vastuvõtt ja teraapia

  Otsi vabasid aegasid