Vali

  Suhkruhaige silmade tervise pakett

  Näita vabasid aegasid

  Diabeet ehk suhkurtõbi on krooniline metaboolne haigus, mida iseloomustab glükoosi kõrgenenud tase veres. Suhkurtõbi toob endaga kaasa suurte ja väikeste veresoonte kahjustusi. Ennekõike mõjutab haigus silmade, neerude ja südameveresoonkonna tervist. Kõige sagedasem diabeediga kaasnev silmatüsistus on diabeetiline retinopaatia (DR).

  Diabeeti peetakse üheks peamiseks pimedaks jäämise põhjuseks täiskasvanutel, kuid esmaseid diabeedist põhjustatud muudatusi ei pruugi patsient ise märgatagi. Diabeedi tüsistusi on võimalik ennetada ja aeglustada varajase diagnostika abil ja õigeaegse raviga. Diabeetilise retinopaatia diagnostika põhineb sõeluuringul, mida iga diabeetik peab läbima üks kord aastas.

  Diabeetilise sõeluuringu vastuvõtu käigus määratakse korrigeeritud nägemisteravus, mõõdetakse silmarõhk, tehakse maakuli ja nägemisnärvi analüüs (OCT) ja silmapõhja pilt funduskaameraga ehk digitaalne fundusefoto, mille põhjal saab kindlaks teha juba varajased diabeetilised muutused. Silmaarst kirjeldab piltuuringuid ja määrab DR-i staadiumi, jälgimise ja ravi vajaduse ning sageduse.

  NB! Uuringuks võib kohapeal kuluda kuni 60 minutit. Uuringu käigus pannakse patsiendi silma tilgad, mis laiendavad pupilli. Pärast seda näeb patsient mõnda aega uduselt ega saa näiteks autot juhtida ning töö silmadega võib ülejäänud päeva jooksul olla häiritud.

  Pakett sisaldab:

  • Nägemiskontroll, refraktomeetria, keratomeetria
  • Silma siserõhu mõõtmine
  • OCT makuli tomograafia
  • OCT nägemisnärvi diski tomograafia
  • OCT uuringu hindamine
  • Silmapõhja fotografeerimine
  • Silmpõhja pildi hindamine ja kirjeldamine

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Suhkruhaige silmade tervise pakett

  Otsi vabasid aegasid