Vali

Siaskoopia

Näita vabasid aegasid

Tänapäevases dermatoloogias töötatakse üha välja uusi meetodeid nahahaiguste diagnoosimiseks. Nende seas on üks kõige täpsemaid ja informatiivsemaid siaskoopia ehk naha süvamikroskoopia.

Mis on siaskoopia?

Siaskoopia on ülitäpne spektrofotomeetriline nahasisene naha analüüs. Teisisõnu – naha süvaskaneerimine. Siaskoopia töötati välja Cambridge’i ülikoolis ja see põhineb spektri nähtavasse ossa kuuluva valguskiirguse murdumisel peegeldumisel naha koostisesse kuuluvalt pigmendilt melaniinilt ning hemoglobiinilt ja kollageenilt.

Siaskoopia jaoks kasutatakse spetsiaalset riist- ja tarkvaraseadet SIA-scope, mis suudab diagnoosida nahka kuni 2 mm sügavuselt. Siaskoopia abil kuvatakse kõik nahamoodustised (sealhulgas nahakasvajad) seadme ekraanil 3D-vormingus, mis lihtsustab tunduvalt täpse diagnoosi panekut.

Uuringu käigus selgitatakse välja naha (või nahakasvaja) struktuur, pigmentide kontsentratsioon ja moodustise kapillarisatsioon. Erinevalt histoloogilistest uuringutest võimaldab siaskoopia saada nahamoodustiste kohta kiiret ja üksikasjalikku teavet ning mis kõige tähtsam – seda täiesti valutul mittesekkuval moel. Sõltuvalt saadud andmetest paneb diplomeeritud dermatoloog (onkodermatoloog) diagnoosi ja teeb vajaduse korral otsuse uusmoodustise ravimise edasise taktika kohta, määrab näiteks jälgimisperioodi või otsustab eemaldamise meetodi ja kiireloomulisuse üle. Kõik siaskoopia andmed salvestatakse digitaalset. Seega saab muu hulgas võimalikuks andmete võrdlemine ja uusmoodustise täpse dünaamika kindlakstegemine.

Siaskoopia efektiivsus on 96%.

Piisab, kui öelda, et melanoomi diagnoosimisel on siaskoopia efektiivsus 96%. Moolide ja nahakasvajate ennetav diagnoosimine on parim viis sageli surmaga lõppeva haiguse ennetamiseks. Kui teil on küsimusi, võite telefoni teel kokku leppida aja kogenud dermatoloogi juurde naha siaskoopiauuringuks või broneerida soovitud aja veebis.


Hind

80 €

Kestus

kuni 30 minutit


mare aarne

Dr Mare Aarne

Dermatovenero-loog

Doktorist lähemalt

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Broneeri aeg online’is

Teenus: Siaskoopia

Otsi vabasid aegasid