Töötervishoid

Terve inimene on tegus ja õnnelik – hea tervis tagab soovi areneda ja tegutseda. Igaüks tahab töötada ettevõttes, kus väärtustatakse töötajaid ja hoolitakse nende tervisest. Töötajate tervise eest hoolitsemine on investeering ettevõtte arengusse ja tulevikku.

Töötajate tervisekontrolli tulemusena saab tööandja arsti otsuse ja asjatundlikud soovitused töökeskkonna parandamiseks. Nende abil on võimalik edendada töötajate tervist ja ennetada haigestumistest tingitud puudumisi.

Uuringud

Koormustest

Koormustest on diagnostiline meetod, mille abil saab anda hinnangut südame-veresoonkonna seisundi kohta, rütmihäirete või rindkerevalude jm. kaebuste selgitamiseks, kuid ka ravitulemuste hindamiseks südame- ja hingamisprobleemidega haigetel.Koormustestiga saab tervel inimesel hinnata sooritusvõimekust, selgitada treeningutega alustaja lähtevõimekust ja soovitada vastavalt pulsisagedusele optimaalset treeningpulssi ja sobivaid treeningu vorme.Koormustesti ajal registreeritakse EKG, mõõdetakse vererõhku, jälgitakse patsiendi üldseisundit ja võimalikke tekkivaid kaebusi. Uuringut tehakse jalgrattal (veloergomeetril) või jooksulindil.

Kilpnäärme, kõhu- ja vaagnaelundite ultraheli uuring

Kilpnäärme, kõhukoopa ja vaagnaelundite ultraheli aitab hinnata organite struktuuri, vaadelda ja mõõta nende kuju, suurust ja ehitust. Uuring aitab ka märgata nende organite kõrvalekaldeid ja avastada haiguseid.

Toonaudiomeetria

Toonaudiomeetria on meetod kuulmisfunktsiooni hindamiseks. Testi käigus palutakse kuulata erineva helisageduse ja -intensiivsusega helisid, et leida kõige vaiksemad kuuldavad helid ehk kuulmisläved.

EKG

Elektrokardiograafia ehk EKG on valutu uuring, mis aitab hinnata südame töö regulaarsust, südamelihase verevarustuse häireid (südamelihase isheemia), läbipõetud südamelihase infarkti ning südamekambrite ülekoormust ja suurenemist.

Kopsumahu ja hingamisteede läbitavuse uuring

Spirograafia uuringu abil hinnatakse kopsumahtu ja hingamisteede läbitavust forsseeritud hingamisel. Tegemist on kopsufunktsiooni uuringuga, mis aitab varakult märgata astma või kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ilminguid.

BRONEERI AEG