Sõltuvused

Konsultatsioonid

Tänapäeval on laialt levinud erinevad sõltuvused nagu näiteks liigsöömine, suitsetamine, alkoholi liigtarbimine, narkootiliste ainete tarbimine, ravimisõltuvus, samuti kaassõltuvus jt.

Oled oodatud meie juurde, kui Sa ise või keegi Sinu lähedastest tunneb, et harjumused ja vajadused alkoholi või muude ainete suhtes mõjutavad ja segavad igapäevast elu.

Meie meeskond

 • Isikliku positiivse taastumiskogemusega nõustajad
 • Psühhiaater, kliiniline psühholoog ja psühhoterapeudid
 • Küsimuste korral pea nõu sõltuvusnõustaja Kaja Heinsaluga +372 53225170

Sõltuvusnõustaja konsultatsioon

Konsultatsioonil tutvustatakse keemilisi sõltuvusi üldiselt, selgitatakse alkoholi-, narko- ja ravimisõltuvuse olemust. Põhjalikult tutvustatakse USAs loodud sõltuvusest vabanemise 12 sammu programmi, räägitakse sellega liitumise eeldustest ja eelistest. Lisaks selgitatakse, kuidas programm inimest tema sõltuvusest vabanemise protsessis tulemuslikult toetada saab.

Sõltuvusest vabanemise 12 sammu programmiga liitumiseks lepitakse kokku järgmine konsultatsioon, mille raames toimub põhjalik sõltuvushäire hindamine, mis on abiks näiteks alkoholisõltuvuse taseme selgitamisel, kaassõltuvuse ja muude tervisehäirete väljaselgitamisel.

Sõltuvusnõustaja Kaja Heinsalu on TSF kliiniku asutaja ning viimastel aastatel praktiseerinud Eestis edukalt Minnesota mudelit ehk 12 sammu programmi.

Konsultatsiooni maksumus 50 €
Konsultatsiooni kestus 60 minutit
Aega broneerima
 • Kaja HeinsaluKaja Heinsalu
 • Oksana KozlovaOksana Kozlova
 • Alisa AalbokAlisa Aalbok

Kaja Heinsalu

Sõltuvusnõustaja
Spetsialistist lähemalt »

Oksana Kozlova

Sõltuvusnõustaja
Spetsialistist lähemalt »

Alisa Aalbok

Sõltuvusnõustaja
Spetsialistist lähemalt »
Katrin Hallik

Katrin Hallik

Kaassõltuvuse nõustaja Spetsialistist lähemalt »

Kaassõltuvuse nõustaja konsultatsioon

Kaassõltuvus ehk lähisuhtesõltuvus on tugev emotsionaalne sõltuvus teisest inimesest, sooviga kontrollida ja muuta tema sõltuvuskäitumist. Kaassõltuvusest tervenemine algab oma olukorra ausast teadvustamisest, oma käitumise, suhete ja enesehinnangu analüüsist.

Koos nõustajaga vaadeldakse suhteid päritoluperekonnas, leitakse üles allasurutud tunded ja luuakse taas ühendus iseendaga. Nõustamisel lähtutakse iga inimese eripärast ja kombineeritakse talle sobivaid teraapiameetodeid, eelkõige kehapsühhoteraapia ja kogemusnõustamise põhimõtteid.

Soovitame pöörduda konsultatsioonile:

 • kui oled kahjustavas suhtes, mida sa ei suuda lõpetada
 • kui tunned, et pühendad oma lähedase probleemidele rohkem aega ja tähelepanu kui enda elule
 • kui oled otsinud abi oma lähedase probleemide lahendamiseks, kuid miski sinu pakutu pole teda aidanud
 • kui sulle tundub, et kui vaid tema muutuks, oleks kõik hästi
 • kui kõik sinu elus sõltub “temast”
Konsultatsiooni maksumus 50 €
Konsultatsiooni kestus 60 minutit
Aega broneerima
Haiget tegev ja keeruline suhe toimib nagu narkootikum, mis aitab põgeneda omaenda valu eest.

Psühhiaatri konsultatsioon sõltuvusprobleemide korral

Psühhiaater tegeleb sõltuvusprobleemide hindamisega, keskendudes seeläbi kaasuvate psüühika- ja käitumishäirete diagnoosimisele, hindamisele, ravimisele ja ennetamisele.

Sõltuvushäire puhul on sageli kaasuvad teised vaimse tervise probleemid, mis võivad suurendada riski sõltuvushäireks või tagasilanguse episoodiks. Psühhiaater diagnoosib probleemi, vajadusel määrab uuringud ja ravi või suunab inimese psühholoogilisse teraapiasse, ravigruppi.

Psühhiaatri esmakonsultatsiooni hind 130 eurot, kestvus kuni 60 minutit. Korduva konsultatsiooni hind on 70 eurot, kestvus kuni 30 minutit.

Aega broneerima
Dr Kaiti Redlich

Dr Kaiti Redlich

Psühhiaater Doktorist lähemalt »