Sõltuvused

Eestis on sõltuvuste küüsi langenud väga suur hulk mehi ja naisi, aga vaid vähesed jaksavad sõltuvusest omal käel välja tulla.

Sõltuvushäire ravi esimene samm on oma probleemi tunnistamine ja loobumine mõttest, et ainult tahtejõu abil on võimalik sellega toime tulla. Meie pakume abikäe eekätt alkoholisõltuvuses inimestele ning nende pereliikmetele. Sõltuvushäirete puhul vajab tervenemist kogu perekond, sest sõltuvuskäitumine kahjustab peres toimivaid suhteid, eelkõige usaldust ja turvatunnet.

“Soovin tagada inimestele diskreetse ja inimliku tervenemise tee, mis aitab neil häbist ja süütundest üle saada”. Kaja Heinsalu
1

Konsultatsioonid

Meie meeskonnas on kogenud sõltuvusnõustajad, psühhiaater ja terapeudid, et olla abiks alkoholisõltuvusest vabanemisel ja ravil.

Vajadusel kaasatakse meeskonda teisi spetsialiste ja eriarste.

Konsultatsioonidest lähemalt »
2

Taastumisprogramm

Kutsume liituma Minnesota mudelil põhineva 12 sammu programmiga, mis on tõenduspõhise meditsiini poolt tunnistatud kõige efektiivsemaks sõltuvusest taastumise meetodiks. Programmis õpitakse praktilise meetodi abil saavutama ja säilitama sõltuvusainevaba elu.

Taastumisprogrammist lähemalt »
3

Kaassõltuvus

Kaassõltuvus ehk lähisuhtesõltuvus on tugev emotsionaalne sõltuvus teisest inimesest, sooviga kontrollida ja muuta tema sõltuvuskäitumist. Kaassõltuvusest tervenemine algab oma olukorra ausast teadvustamisest, oma käitumise, suhete ja enesehinnangu analüüsist.

Nõustamisest lähemalt »

Mida teha, kui soovile vaatamata ei suuda loobuda joomisest?

Häbi, lootusetus, meeleheide, masendus, hirm on tunded, millega inimesed tulevad sõltuvusnõustaja vastuvõtule. Lood on erinevad, aga küsimus on sageli üks: miks ma vaatamata soovile ei suuda joomisest loobuda? Lähemalt räägib ja nõu annab Confido Sõltuvusravikeskuse nõustaja Kaja Heinsalu.

Tänapäeval on laialt levinud erinevad sõltuvused nagu suitsetamine, alkoholi liigtarbimine, liigsöömine, narkootiliste ainete tarbimine, ravimisõltuvus, samuti kaassõltuvus. Kuna keskmiselt haigestub sõltuvusse 10% inimestest, ütleb statistika, et Eestiski on paraku sõltuvuste küüsi langenud iga kümnes mees või naine.

Sõltuvushäire ravi on Heinsalu sõnul esimene samm oma probleemi tunnistamine ja loobumine mõttest, et ainult tahtejõu abil on võimalik sellega toime tulla. Iseseisvalt tullakse toime harilikult mõni nädal, kuu või paar ning võib-olla isegi aasta, ent siis hakkab jälle kõik otsast peale. Seda vaatamata sellele, et on oht kaotada või juba kaotatud perekond ja töökoht, halvenenud on tervis ning aina süveneb lootusetuse tunne, et kõik laguneb koost.

Loen lähemalt »

Kaja Heinsalu

Sõltuvusnõustaja