Akne ei kaunista kedagi, aga seda on võimalik edukalt ravida!

20.11.2018
Ükski inimene – olgu mees või naine, poiss või tüdruk – ei soovi, et tema nahka rikuksid laiad poorid, ketendavad laigud ja punetavad vistrikud. Siiski arvatakse sageli, et akne on vaid kosmeetiline probleem või et seda pole võimalik ravida. „Tegelikult on küll,“ selgitab Confido erameditsiinikeskuse akneravi spetsialist Laura Nulk. Nahaprobleeme põhjustavad peamiselt liigne rasueritus, rasunäärmete sarvestumise häired, naha aeglane mikrovereringe, hormonaalsed nihked ja bakterid. Rasunäärmete ülesanne on organismis rasu tootmine. Kui nende töö on aeglane, ei jõua looduse poolt naha niisutamiseks ja kaitseks mõeldud rasu piisavalt kiiresti naha pinnale. Rasu hakkab kogunema hoopis karvanääpsu sisse ja surnud rakkudega segunedes tekitama ummistunud poore ehk komedoone. Kui rasu koguneb karvanääpsu järjepidevalt ning vohama hakkavad aknet tekitavad bakterid, rebenevad karvanääpsu seinad ja põletik levib ümbritsevatesse kudedesse. Selle tulemusel leiavad naha sees aset sidekoelised muutused, mis väljenduvad naha pinnal punaste punnikeste või mädapeadena ning võivad lõpptulemusena tekitada aknearme.

Mitte vaid kosmeetiline probleem

Rasu tootmist reguleerivate meessuguhormoonide (peamiselt testosterooni) tase hakkab tõusma puberteedieas. Nende toimel rasunäärmed suurenevad ja rasutootmine aktiveerub. Enamikul meist ei ole meessuguhormoonide tase normist kõrgem, kuid tõenäoliselt on teatud nahatüüpide tundlikkus hormoonide suhtes suurem. Kui naha mikrovereringe on aeglane, siis surnud rakkude irdumine aeglustub ja need kuhjuvad. Tekib liigne sarvestumine, mille tulemusel rasunäärmed kitsenevad ja rasu pääsuks nahale on loodud veel üks takistus. Niisiis ei ole akne pelgalt kosmeetiline probleem. See on rasunäärmete krooniline põletikuline haigus, mis kõige sagedamini esineb vistrikena näol, seljal või rinnal, aga võib haarata ka muid kehapiirkondi. Õige ravita võib akne jätta armid kogu eluks – nii nahale kui ka hinge. Õnneks saab tänapäeval aknet edukalt ravida.

Õige ravi taandab akne ja armid

Nahaprobleemide, akne ja armistunud naha korral soovitame esmalt pöörduda nahaarsti ehk dermatoveneroloogi vastuvõtule. Konsultatsioonil hindab nahaarst probleemset nahka ja vistrike tekkepõhjusi ning annab juhised, kuidas aknet ravida ning millist ravimeetodit ja nahahooldust parima tulemuse saamiseks kombineerida. Lisaks nahaarsti poolt määratud ravile on soovitatav akneprobleemiga nahka professionaalselt hooldada. Spetsiaalse ravihoolduse ja arsti soovitatud raviplaani kombineerimisel on Confido keskuses saavutatud väga häid tulemusi. Õigeaegne sekkumine ja põhjalik hooldus aitavad ennetada ka aknearmide teket ning taandada juba olemasolevaid arme. Akne ravihoolduses kasutatakse maailmas kõrgelt hinnatud dermakosmeetika sarja Laboratories Renophase Paris. Olemuselt raviva sarja tooteid rakendatakse nii meditsiinis, esteetilises dermatoloogias, kosmeetilises kirurgias kui ka ravikosmeetikas. Sarja innovaatilisus seisneb selles, et koos osaliselt neutraliseeritud happega sisaldavad tooted võrkstruktuurseid aktiivaineid, mis annavad ravimile lausa 80-protsendilise võime imenduda probleeme põhjustavate kolleteni. Naha positiivsed muutused on näha juba esimese hoolduse järel, ent pärast kaheksandat protseduuri on muutused püsivamad. Arvestada tuleb sellega, et akneravi tulemuslikkust mõjutavad ka toitumine, jumestus ja kosmeetika, suitsetamine ning samuti stressirohke elustiil. Soovitav on läbida vähemalt kaheksast protseduurist koosnev ravikuur, mida toetavad kodune ravi ja nahahooldus. Confido tervisekeskuse spetsialistid õpetavad, kuidas kodus nahka hooldada ning soovitavad selleks sobivaid tooteid. Akne ei ole paratamatus, vaid rasunäärmete põletikuline haigus, mida saab ravida. Vistrikuvaba nahk on väärtus, tänu millele jääb tekkimata ka suur hulk hingearme! Tulemusi toov akneravi algab akne nahauuringuga, millele järgneb professionaalse nahahoolduse ja vajadusel akne ravi kombineerimine. Confidos teostab akne nahauuringut ja aknehooldust spetsialist-terviseõde Laura Nulk. Pöörduda saab ka nahaarsti vastuvõtule.