Valud ja närvisüsteem

Konsultatsioonid

Confidos töötavad oma eriala tipptegijad – suurte kogemustega peremeditsiini eriarstid, neuroloog dr Toomas Toomsoo ja neurokirurg dr Kahro Tall. Neuroloogi vastuvõtule soovitame pöörduda erinevate üldneuroloogiliste probleemide, sh krooniliste peavaludega. Neurokirurg tegeleb peaaju, lülisamba ja perifeerse närvisüsteemi haiguste diagnoosimise, diferentsiaaldiagnostikaga, kirurgilise ravi vajalikkuse selgitamise ja raviga.

Peavalud või pidevad valud mujal kehas, tuim käsi või jalg ning koordinatsioonihäired võivad viidata neuroloogilistele terviseprobleemidele. Soovitame kõigepealt pöörduda perearsti poole, kes teeb esmase läbivaatuse ja vajalikud uuringud ning vajadusel suunab edasi neuroloogi, neurokirurgi või mõne muu terapeudi vastuvõtule.

Oluline teada

  • Valusid ei pea kannatama, neid saab ravida ja elustiiliga leevendada.
  • Konsultatsioonile tulles mõtle hoolikalt läbi kõik oma kaebused – millal nad algasid ja kuidas on ajas muutunud.
  • Mõtle hoolikalt läbi, milliseid ravimeid oled tarvitanud, kuidas need mõjutasid Sinu enesetunnet ja tervislikke näitajaid ning milliseid ravijuhiseid oled järginud.

Perearsti konsultatsioon

Pea- ja seljavalude ning muude valude korral pöördu esmalt perearsti vastuvõtule. Väga tihti saavad valuprobleemid just tema nõuannete ja raviskeemiga lahendatud. Konsultatsioonil aitab arst kindlaks teha valu põhjuse ning selgitada, millega on tegemist.

Meie keskuse perearstid teevad tihedat koostööd neuroloogi, neurokirurgi  ja teiste spetsialistidega. Vajadusel suunavad perearstid Su nende konsultatsioonile või ravi toetavatesse teraapiatesse. Konsultatsiooni hind on 50 eurot.

Aega broneerima

Head

Toomas Toomsoo

Dr Toomas Toomsoo

Närviarst, neuroloog
Doktorist lähemalt »

Peavalude konsultatsioon

Peavalu on kogenud paljud täiskasvanud, tänapäeval kurdavad peavalu üle isegi lapsed. Paljud inimesed kannatavad peavalude käes lausa igapäevaselt, harvem esineb peavalusid, mis on tingitud mõnest teisest haigusest. Kõige sagedasemad peavalud on pingepeavalu, kobarpeavalu ja migreen. Haruldasemad on külmapeavalu, lennupeavalu, pearinglusega migreen ja seksuaalse aktiivsusega kaasnev peavalu. Üha rohkem esineb ravimite liigtarvitamisest tingitud peavalusid.

Kui pea valutab enam kui pooltel päevadel kuus, on peavalu krooniline. Arvatakse, et kroonilisest peavalust ei olegi võimalik lõplikult vabaneda, ent tegelikult on peavalu tüübi täpse määratlemise, õige diagnoosi, eluviisi ning õigetes annustes ravimitega võimalik seda vältida.

Kui perearsti soovitustele vaatamata peavalud kestavad või Sind on suunatud neuroloogi juurde, pöördu dr Toomas Toomsoo konsultatsioonile, kelle erihuvi on peavalu tüüpide eristamine (diferentsiaaldiagnostika) ja parima raviskeemi leidmine koos soovituste andmisega igapäevaeluks. Konsultatsiooni hind on 100 eurot.

Aega broneerima

Seljavalude leevendamine

Seljavalud võivad olla tingitud halvast lihastoonusest, ülekaalust, raskest füüsilisest tööst, elustiilist, sundasenditest, traumast või spetsiifilisest haigusest. Seljavalu võivad tekitada ka siseorganite haigused, näiteks neeruhaigused. Kõigepealt on vaja valu põhjus välja selgitada, alles seejärel on võimalik anda kõige õigemaid (ravi)soovitusi, vajadusel suunata täiendavatele uuringutele, spetsialisti või eriarsti vastuvõtule. Seljavalu leevendamiseks või raviks vajame põhjalikku ülevaadet valust ja sellega kaasnevatest asjaoludest, sündmustest ja terviseprobleemidest. 

Mida on vaja teha?

  • Mõtle hoolikalt läbi, millal valud algasid ja kuidas nad on ajas muutunud.
  • Meenuta, kas valudele eelnes mõni terviseprobleem, trauma või muu esmapilgul tähtsusetu tervisega seotud sündmus.
  • Mõtle läbi, milliseid ravisoovitusi oled saanud ning ravimeid tarvitanud. Hinda, kuidas on need Sinu enesetunnet mõjutanud.
  • Võta kaasa uuringutulemused, mis on vaid Sinu käes. Terviseloo digitaalsete andmetega saavad tutvuvad meie arstid ise.

Kelle poole pöörduda?

Confidos aitavad seljavalu probleemide korral erinevad arstid ja spetsialistid:

Back

Pencils

Arstide konsiiliumi konsultatsioon

Krooniline pea- ja seljavalu viib sõltumata põhjusest ja asukohast tihti probleemideni suhetes, tööelus, enesehinnangus ning häirib pea kõiki igapäevaelu tegemisi. Valu põhjus on sageli kompleksne, mistõttu on põhjuste diagnoosimine ning lahenduste leidmine raskendatud. Tihti on inimene käinud oma probleemiga mitme arsti, spetsialisti, terapeudi ja isegi imeravitsejate juures. Igaüks annab soovitusi, aga tulemusi ei ole. Kaotatakse lootus, lepitakse olukorraga ja kannatatakse valu edasi.

On tõsi, et kompleksse valu jaoks pole alati ühte imeravimit, aga enamasti on toimiv ravi- ja tegevusprogramm olemas. Meie keskuses töötab terve meeskond – perearstid, eriarstid (neuroloog, neurokirurg jt), füsioterapeudid, kiropraktikud, terapeudid, psühholoog – kes tulevad keerulistel juhtudel kokku ja aitavad probleemide põhjused üles leida, diagnoosida, eelnevaid diagnoose kinnitada või ümber vaadata, koostada Sinu jaoks vajaliku tegevus- ja raviplaani tulemuste saavutamiseks.

Kui soovid meie arstide ja spetsialistide konsiiliumit, siis kirjuta meie keskusesse info@confido.ee või helista +372 629 9277. Juhendame Sind vajalike edasiste sammude osas individuaalselt konkreetsest probleemist lähtuvalt.

Meie keskuses töötab terve arstide ja spetsialistide meeskond, kes tulevad keerulistel juhtudel kokku ja aitavad probleemide põhjused üles leida ning koostada raviplaani tulemuste saavutamiseks.

Neuroloogi konsultatsioon

Närviarsti ehk neuroloogi konsultatsioonile soovitame pöörduda närvisüsteemihaiguste, sh pea ja teiste piirkondade valude diagnoosimiseks ja raviks, eksperthinnangu saamiseks diagnoosile, raviplaanile või kui riiklikus ravijärjekorras tuleks liiga pikalt oodata. Olulisemad haigused, mille diagnoosimise ja ravimisega neuroloog veel tegeleb, on insult, epilepsia, Parkinsoni tõbi, lihaste kontrollimatute kokkutõmmete tõttu tekkivad valeasendid ja liigutused (düstoonia), skleroos (Sclerosis multiplex), rahutute jalgade sündroom, närvisüsteemi nakkushaigused (meningiit, entsefaliit, borrelioos) jm.

Meie neuroloog annab nõu ka neuroloogilisest haigusest taastumisel või kroonilise haigusega toimetulekul. Konsultatsiooni hind on 100 eurot.

Aega broneerima
Minu eesmärk on haigus üles leida või aidata inimesel aru saada, et neuroloogilist haigust ei ole. Kui haigus on olemas, leian ravimeetodi ja vaevuseid leevendavad soovitused igapäevaeluks.

Toomas Toomsoo

Dr Toomas Toomsoo

Närviarst, neuroloog
Doktorist lähemalt »

Kahro Tall

Dr Kahro Tall

Neurokirurg
Doktorist lähemalt »

Neurokirurgi konsultatsioon

Neurokirurg tegeleb pea- ja seljaaju ning lülisamba vigastuste, närvisüsteemi kasvajaliste haiguste, ajuveresoonte ja teiste haigustega. Pöördumise põhjuseks on sageli nimme- ja kaelaradikuliit, lülivaheketta väljasopistus, lülisambakanali kitsenemine jm. Neurokirurg on spetsialiseerunud just kirurgiliselt ravitavate haiguste ja vigastuste diagnoosimisele ja lahenduste leidmisele.

Neurokirurgi vastuvõtule on oodatud inimesed, kes on vastuvõtule suunatud teiste arstide poolt või kellele on teostatud diagnostilisi uuringuid, mis viitavad närvisüsteemi kahjustusele, mistõttu võib vajalik olla kirurgiline ravi või neurokirurgi hinnang olukorrale. Vajadusel määrab neurokirurg täiendavad uuringud ja teostab meie keskuses ka närviblokaade. Teatud kahjustuste iseparanemine on kahjuks ebatõenäoline ja vajalikuks osutub kirurgiline ravi. Konsultatsiooni hind on 150 eurot.

Aega broneerima
Igapäevase tööna lahendan eeskätt selja-jala valuga seotud probleeme, millest radikuliit on kõige sagedasem.

Kliinilise psühholoogi konsultatsioon

Valu, eriti just krooniline, võib esineda koos mitmete psüühika- ja käitumishäiretega, samuti olla erinevate krooniliste haiguste härivaks lisasümptomiks. Valuravi mõjutavad tihti stressiga toimetulek, hirm valu ees ja käitumuslikud reaktsioonid valule.

Kroonilise valu korral osutub sageli oluliseks psühholoogiline nõustamine nii valu käes kannatajale kui ka tema lähedastele. Tulemuslikuks on osutunud käitumise muutmine ja uute valuga toimetuleku oskuste ning lõdvestumise õppimine. Psühholoogi peamine eesmärk on parandada elukvaliteeti, vähendada vältimist ja hirmu valu ees ning õpetada paremaid toimetulekustrateegiaid. Tihti soovitatakse psühholoogi õpetustesse kaasata kogu perekond, sest ka lähedased vajavad abi, et tulla toime kroonilise valu käes kannatava perekonnaliikme toetamisega. Esmase konsultatsiooni hind on 70 eurot, korduva teraapia hind 50 eurot.

Aega broneerima
Kroonilise valu korral osutub sageli oluliseks psühholoogiline nõustamine nii valu käes kannatajale kui ka tema lähedastele.

Margus Laurik

Margus Laurik

Kliiniline psühholoog
Psühholoogist lähemalt »